Oto najchętniej oglądane seriale tego sezonu. Na czele "This Is Us" i "The Big Bang Theory"

"This Is Us" (Fot. NBC)

Jeśli brać pod uwagę ratingi, sezon 2016/2017 w telewizji ogólnodostępnej należał do NBC i "This Is Us". Ale miliony Amerykanów wciąż najchętniej oglądają "The Big Bang Theory" i procedurale CBS.

Kolejny serialowy sezon się zakończył, wyniki oglądalności zostały podliczone i już wiemy, że wielkim zwycięzcą jest NBC. Stacja, która jeszcze niedawno była w kryzysie, wysunęła się na prowadzenie m.in. dzięki wielkiemu serialowemu hitowi, jakim okazało się "This Is Us". Jej seriale w tym sezonie miały średnio rating 2,1, co wystarczyło, żeby pokonać FOX-a (1,9), CBS (1,8) i ABC (1,6). Jeśli jednak brać pod uwagę ogólną liczbę widzów, wciąż wygrywa CBS (9,65 mln), przed NBC (8,12 mln), ABC (6,22 mln) i FOX-em (5,84 mln).

A jak sobie radziły konkretne tytuły? Seriale, które miały najlepszy rating w tym sezonie, to:
"The Big Bang Theory", CBS (4,9)
"This Is Us", NBC (4,6)
"Empire", FOX (3,9)
"Grey's Anatomy", ABC (3,3, -8%)
"Modern Family", ABC (2,9)

"Empire" zaliczyło aż 40-procentowy spadek w porównaniu z rokiem poprzednim, a "The Big Bang Theory" - 19-procentowy. "Chirurdzy" ciągle trzymają się bardzo mocno, podobnie jak "Modern Family".

Trochę inaczej to wygląda, kiedy weźmie się pod uwagę ogólną liczbę widzów. Tutaj zdecydowanie rządzi "The Big Bang Theory" i procedurale telewizji CBS. "This Is Us" jest w stanie z nimi rywalizować, ale żaden inny serial nie miał szans.

"The Big Bang Theory", CBS (18,9 mln)
"NCIS", CBS (18,3 mln)
"Bull", CBS (15,1 mln)
"This Is Us", NBC (14,7 mln)
"Blue Bloods", CBS (14,1 mln)
"NCIS: New Orleans", CBS (13,3 mln)

Wśród nowych seriali, oprócz "This Is Us" i "Bull", bardzo dobrze wypadły "Designated Survivor" (rating 2,8), "Kevin Can Wait" (2,2), "Lethal Weapon" (2,2) i - niespodzianka - "Timeless" (2,1). Ten ostatni serial NBC skasowało, by dzień później przywrócić go do ramówki po protestach fanów.

Interesująca jest także lista najchętniej oglądanych seriali, które zostały skasowane. "2 Broke Girls" wypadało całkiem nieźle, a jednak i tak nie przetrwało. Podobnie zresztą jak "Chicago Justice" i "The Great Indoors", które przyciągały przed telewizory po 8,4 mln Amerykanów co tydzień i do tego miały jeszcze dobre ratingi.

"2 Broke Girls", CBS (rating 1,8)
"The Great Indoors", CBS (1,8)
"Chicago Justice", NBC (1,6)
"Last Man Standing", ABC (1,6)
"Pure Genius", CBS (1,4)

REKLAMA