5 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Gra o tron" (Fot. HBO)

HBO tworzy serial młodzieżowy. T.J. Miller tłumaczy, czemu opuszcza "Dolinę Krzemową" Możliwe, że na finałowy sezon "Gry o tron" będziemy czekać do 2019 roku. A oprócz tego wampirzy projekt FOX-a i nie tylko.

1. Możliwe, że na finałowy sezon "Gry o tron" będziemy czekać do 2019 roku. W "Entertainment Weekly" znajdziecie wywiad z Caseyem Bloysem, dyrektorem programowym HBO. Rozmowa dotyczyła "Gry o tron" i jej spin-offów. Bloys powiedział, że możliwe, iż na 8. sezon "Gry o tron" będziemy czekać do 2019 roku, ponieważ to duże przedsięwzięcie, a twórcy na razie muszą zacząć pisać odcinki i zaplanować produkcję. Wyjaśnił, że showrunnerzy "Gry o tron", David Benioff i Dan Weiss, nie będą w żaden sposób związani z jej spin-offem i że pisanych jest kilka scenariuszy różnych seriali, ale spin-off ostatecznie powstanie jeden. HBO chce wybrać najlepszy projekt i go zamówić. Kiedy możemy się go spodziewać? Jakiś czas po finale "Gry o tron", na pewno nie wcześniej.

2. HBO tworzy serial młodzieżowy. HBO zamówiło projekt zatytułowany "Euphoria" - prowokacyjny serial młodzieżowy, oparty na izraelskiej produkcji pod tym samym tytułem. To opowieść, która ma pokazać życie współczesnych nastolatków przez pryzmat brutalności i przyjemności. Bohaterami będą uczniowie szkoły średniej, którzy radzą sobie z problemami poprzez narkotyki, seks i przemoc. Scenariusz pisze Sam Levinson (film "Wizard of Lies"). Poniżej możecie zobaczyć zwiastun oryginału.

3. T.J. Miller tłumaczy, czemu opuszcza "Dolinę Krzemową". Larry King zapytał T.J. Millera, dlaczego odchodzi z "Doliny Krzemowej". Komik wyjaśnił, że po prostu przyszła już na to pora i że obie strony - czyli on i HBO - były co do tego zgodne. Powiedział także, że twórcy "Doliny Krzemowej" to najzabawniejsi ludzie w tej branży, ale on już chciałby spróbować czegoś nowego.

4. Mark-Paul Gosselaar w pilocie wampirzego serialu FOX-a. FOX zamówił pilota serialu "The Passage", opartego na książce Justina Cronina. To postapokaliptyczna historia o ludziach, którzy tworzą kolonie, aby przetrwać w świecie opanowanym przez wampirzy wirus. Mark-Paul Gosselaar zagra agenta federalnego Brada Wolgasta, który ratuje 10-latkę (Saniyya Sidney z "American Horror Story") poddaną rządowemu eksperymentowi. W serialu zagrają także Genesis Rodriguez ("Time After Time"), Brianne Howey ("The Exorcist"), BJ Britt ("Agents of S.H.I.E.L.D.") i Jennifer Ferrin ("Hell on Wheels"). Scenariusz napisała Liz Heldens ("Friday Night Lights").

5. Zwiastun 4. sezonu "Younger". Serial wraca 28 czerwca.

REKLAMA