Niespodzianka! "Luther" jednak powróci z 5. sezonem

"Luther" (Fot. BBC)

0

Idris Elba raz jeszcze pojawi się na ekranie jako skomplikowany gliniarz z Londynu, John Luther. Zdjęcia do 5. sezonu ruszają w przyszłym roku, a już teraz BBC podało liczbę odcinków.

4. sezon "Luthera" to jednak nie był koniec. BBC niespodziewanie ogłosiło, że popularny serial kryminalny jeszcze powróci. Zdjęcia mają ruszyć w 2018 roku, a w planach jest pełny - oczywiście jak na brytyjskie warunki - sezon, składający się z czterech odcinków, które napisze twórca serialu, Neil Cross.

- Co teraz? To pytanie, które ludzie często zadają mnie i Idrisowi. Co się stało z Johnem Lutherem, po tym jak widzieliśmy go ostatnio idącego niewzruszenie ulicami jego miasta, jego krwistoczerwonego Londynu? To nie może być koniec, prawda? Jest tyle rzeczy, których nie wiemy. Tyle niedokończonych spraw.

Prawda jest taka, że my też zadawaliśmy sobie to pytanie, bo kochamy Johna i zastanawiamy się co u niego. Ja sam się boję potworów. Twarzy w oknie. Ręki pod łóżkiem. Cienia na końcu ulicy. Kto ich powstrzyma, jeśli nie John Luther? Koniec końców sięgnęliśmy więc po telefon i zapytaliśmy starych przyjaciół, czy nie chcieliby dowiedzieć się co dalej. Okazało się, że chcą. I to właśnie się stanie. Dowiemy się co dalej - napisał Cross w oświadczeniu.

Z powrotu serialu cieszy się także Idris Elba, który z kolei zdradził, że od pewnego czasu już toczyły się rozmowy pomiędzy nim, Crossem i BBC. Jak widać, zakończyły się one sukcesem i aktor już się nie może doczekać, aż z powrotem założy płaszcz Luthera.

Przypomnijmy, ostatnio, czyli w liczącym zaledwie dwa odcinki 4. sezonie "Luthera", widzieliśmy głównego bohatera współpracującego z nową partnerką, det. Emmą Lane (Rose Leslie). Nie wiadomo, czy powróci ona w 5. sezonie (aktorka teraz gra za oceanem, w "The Good Fight") ani kto jeszcze pojawi się w serialu. Niektórzy mają nadzieję na niespodziewany powrót Alice (Ruth Wilson), którą ostatnio widzieliśmy cztery lata temu w finale 3. sezonu. Pytanie, czy serial byłby w stanie taki powrót sensownie usprawiedliwić.