"Star Trek: Discovery" startuje jesienią. CBS podał datę premiery

"Star Trek: Discovery" (Fot. CBS)

0

Premiera nowego "Star Treka" była przekładana kilkakrotnie, ale tym razem wreszcie się udało. CBS podał wrześniową datę debiutu serialu, a także szczegóły dotyczące jego emisji.

Po 20 miesiącach od ogłoszenia zamówienia "Star Trek: Discovery" wreszcie poznaliśmy datę premiery serialu: niedziela, 24 września, w CBS i CBS All Access. Drugi odcinek ma się pojawić tego samego dnia, tylko w CBS All Access. W Polsce serial będzie pokazywany przez Netfliksa, prawdopodobnie dzień po emisji w USA. Składający się z 15 odcinków sezon zostanie podzielony na dwie części - pierwsza ósemka będzie emitowana jesienią, do 5 listopada, a pozostała siódemka zimą, od stycznia 2018 roku.

Akcja nowego serialu ze świata Star Treka toczyć się będzie na dziesięć lat przed wydarzeniami przedstawionymi w serii oryginalnej, w realiach nieznanej dotąd epoki, która ukształtowała historię Federacji. Nad wszechświatem wisi widmo wojny. Pierwsza oficer napotyka nowe statki, odkrywa kolejne światy i mierzy się z zagrożeniami ze strony nowych wrogów. Po raz pierwszy historia w "Star Treku" będzie opowiadana właśnie z perspektywy pierwszego oficera statku, a nie dowódcy.

W obsadzie znajdują się Sonequa Martin-Green (jako pierwsza oficer Michael Burnham), Michelle Yeoh, Jason Isaacs, James Frain, Doug Jones i Anthony Rapp. Produkcję poprowadzą Gretchen J. Berg i Aaron Harberts, a wśród twórców znajdują się także Bryan Fuller i Alex Kurtzman (producent i scenarzysta filmów z serii "Star Trek").

Poniżej możecie obejrzeć dwa zwiastuny - netfliksowy jest spolszczony, ale niestety znacznie krótszy od oryginalnego.

startrek04567