10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"The Defenders" (Fot. Netflix/EW)

Znamy bohatera 2. sezonu "Geniusza". Powstanie filmowa kontynuacja "Downton Abbey". Scenarzysta "Wonder Woman" zrobi serial dla Shondalandu. A poza tym "Star Trek: Discovery", "Quantico", "The Defenders" i nie tylko.

1. Pablo Picasso bohaterem 2. sezonu "Geniusza". Dobiegł końca poświęcony Albertowi Einsteinowi 1.sezon "Geniusza", antologii National Geographic o największych umysłach w historii ludzkości, a twórcy już ogłosili, że bohaterem kontynuacji będzie Pablo Picasso. Showrunner serialu, Ken Biller, powiedział, że zależało im, by serial nie opowiadał tylko o naukowcach, stąd pomysł na hiszpańskiego artystę: "Gdy pomyśli się o historycznych postaciach, które zmieniły sposób, w jaki patrzymy dziś na świat, Pablo Picasso od razu przychodzi do głowy". Nie ma jeszcze żadnych decyzji castingowych, ale twórcy ponownie planują obsadzić dwójkę aktorów w młodszej i starszej wersji głównego bohatera.

2. Powstanie filmowa kontynuacja "Downton Abbey". Dwa lata po zakończeniu emisji "Downton Abbey" Michael Edelstein, prezes NBCUniversal International Studios, potwierdził, że powstanie film z bohaterami serialu. Prace nad scenariuszem trwają już od jakiegoś czasu, a sama produkcja ma się rozpocząć w 2018 roku, o ile uda się ponownie skompletować obsadę, zajętą teraz nowymi projektami. Nie będzie łatwo, bo choćby Sophie McShera (serialowa Daisy) i Laura Carmichael (Lady Edith) twierdzą, że o sprawie dowiedziały się od dziennikarzy.

3. Scenarzysta "Wonder Woman" zrobi serial dla Shondalandu. Allan Heinberg, scenarzysta filmowej "Wonder Woman", wraca do telewizji. Showrunner "Tha Catch" ponownie będzie współpracował z Shondalandem, dla którego zrobi serial "Adult Behavior", komediodramat inspirowany brytyjskimi seriami "Cucumber" i "Banana".

4. Finn Wittrock w 2. sezonie "American Crime Story". Współpracujący już z Ryanem Murphym przy okazji "American Horror Story" Finn Wittrock zagra w "The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story". Aktor wcieli się w Jeffa Traila, przyjaciela granego przez Darrena Crissa Andrew Cunanana oraz jego pierwszą ofiarę.

5. "Quantico" będzie miało nowego showrunnera w 3. sezonie. Michael Seitzman ("Code Black") zastąpi w roli showrunnera "Quantico" odchodzącego po dwóch sezonach Joshuę Safrana.

6. Duże zmiany w 2. sezonie "Taken". Serialowy prequel filmu "Uprowadzona" zmienił niedawno showrunnera (Greg Plagmena zastąpi na tym stanowisku Alexandra Cary'ego), a wraz z nim z produkcją żegna się spora część obsady. W 2. sezonie nie powrócą Gaius Charles, Brooklyn Sudano, Monique Gabriela Curnen, Michael Irby, Jose Pablo Cantillo i James Landry Hébert. Oznacza to, że z dotychczasowej stałej obsady w kontynuacji pojawią się tylko Clive Standen i Jennifer Beals.

7. Nowe twarze w 3. sezonie "Love". Kathy Baker ("The Ranch") i Kyle Bornheimer ("Brooklyn Nine-Nine", "Casual") dostali role powracające w 3. sezonie netfliksowego "Love". Baker zagra Vicki, matkę Gusa, a Bornheimer jego starszego brata, Kena.

8. Pierwsze zdjęcie Jasona Isaacsa ze "Star Trek: Discovery". Aktor wcieli się w Gabriela Lorcę, kapitana U.S.S. Discovery. Poniżej możecie sprawdzić, jak prezentuje się na pierwszej fotografii.

star trek

9. Virginia Madsen nie wróci w 2. sezonie "Designated Survivor". Aktorka pożaliła się na Twitterze, że nie będzie jej w nowym sezonie. "Pewnie mieli jakieś inne historie do opowiedzenia. To wielki serial, więc im życzę dobrze. Ale chciałabym wrócić skopać jakieś tyłki" - napisała Madsen.

10. Ekipa "The Defenders" na nowym plakacie. Serial startuje 18 sierpnia.

The-Defenders-Key-Art-Poster

REKLAMA