Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"GLOW" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5

To już ostatnie w tym sezonie wydanie hitów i kitów. Za chwilę jakość seriali będziemy mierzyć wielkością smoków, a tymczasem polecamy "GLOW", "American Gods" i "Fargo", które obroniło się w końcówce sezonu.

HIT TYGODNIA: Dramatyczny finał "Better Call Saul"

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

"Better Call Saul" (Fot. AMC)


"Better Call Saul" tak długo i cierpliwie budował konflikt między braćmi McGillami, że tylko kwestią czasu było, aż doprowadzi on do tragedii. Przyniósł ją mocno skupiony na Chucku finał 3. sezonu, który zafundował temu bohaterowi błyskawiczny zjazd na samo dno. Z poprawiającego się stanu psychicznego i fizycznego prosto w otchłań szaleństwa, obsesji i niczym nieuzasadnionej paranoi.

Choć oczywiście gdybyście spytali Chucka, z pewnością podałby Wam bardzo konkretny powód, zresztą taki sam jak zawsze – Jimmy. Młodszy brat, od dzieciństwa wpatrzony w niego jak obrazek, teraz patrzący z niedowierzaniem w pozbawioną emocji twarz i chłodny głos oznajmiający, że tak naprawdę nigdy wiele dla Chucka nie znaczył. Obydwaj McGillowie pojawili się w tym odcinku razem tylko w jednej scenie, ale to wystarczyło. Kapitalne aktorstwo Boba Odenkirka i Michaela McKeana zrobiło swoje, a okrutne słowa zabolały znacznie bardziej, niż gdyby zostały wykrzyczane w jakiejś wielkiej awanturze.

To oczywiście nie jest finisz tej historii, wszak Saul Goodman nadal jest tylko okazjonalnym sprzedawcą reklam, ale nie da się uciec od poczucia, że coś dobiegło tu końca. Padają kolejne bariery oddzielające Jimmy'ego od jego mrocznej strony, a że w przestępczym świecie dochodzi właśnie do sporych przetasowań, to dalszy ciąg łatwo sobie dopisać. Czego by bowiem nie mówić o Chucku, bez wątpienia ciągle miał na brata jakiś wpływ, a jego brak może być kroplą przelewającą czarę. Ostatni gasi światło? W tym sezonie na pewno tak. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5