Emmy 2017: Nasze nominacje dla aktorek z seriali komediowych

"Fleabag" (Fot. BBC)

0
1 2 3 4 5 6 7

Akademia Telewizyjna w przyszłym tygodniu ogłosi nominacje do nagród Emmy, a oto kolejne nasze typy. Wśród pierwszoplanowych aktorek z seriali komediowych doceniamy m.in. Rachel Bloom, Kristen Bell i Kathryn Hahn. Przypominamy, że wybieramy wyłącznie z grona aktorek i aktorów, którzy zostali zgłoszeni do Emmy, w takich kategoriach, w jakich zostali zgłoszeni. Wszystkie nasze nominacje znajdziecie tutaj.

Kristen Bell, "The Good Place"

"The Good Place" (Fot. NBC)

"The Good Place" (Fot. NBC)


Kristen Bell uwielbiam już za samo to, jak odmienia na różne sposoby słowo "fork" i denerwuje się, że w tytułowym "dobrym miejscu" za nic nie da się wypowiedzieć prawdziwego przekleństwa. Naprawdę urocza z niej zła dziewczynka, ale jej rola w "The Good Place" to dużo, dużo więcej.

Dawna Veronica Mars okazała się świetnie sobie radzić we wdzięcznym, przerysowanym i pełnym drobnych dziwactw świecie komedii Mike'a Schura. Jej Eleanor od pierwszego odcinka jest postacią z krwi i kości, a w miarę jak dodawano do niej kolejne warstwy, coraz mniej w niej było typowej bohaterki sitcomu i coraz więcej skomplikowanej dziewczyny, która dała się polubić.

To dzięki Kristen Bell dość proste dylematy moralne w "The Good Place" były wiarygodne, podobnie jak ciągłe balansowanie pomiędzy dobrem i złem i związana z tym systematyczna przemiana jej bohaterki. Jej urok i energia napędzały serial, a ona sama wpasowała się w niecodzienny koncept z taką łatwością jak kiedyś Amy Poehler w "Parks and Recreation". [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7