Emmy 2017: Nasze nominacje dla aktorów z seriali komediowych

"The Good Place" (Fot. NBC)

1 2 3 4 5 6 7

Akademia Telewizyjna w przyszłym tygodniu ogłosi nominacje do nagród Emmy, a oto kolejne nasze typy. Wśród pierwszoplanowych aktorów z seriali komediowych doceniamy m.in. Teda Dansona, Aziza Ansariego i Jeffreya Tambora. Przypominamy, że wybieramy wyłącznie z grona aktorek i aktorów, którzy zostali zgłoszeni do Emmy, w takich kategoriach, w jakich zostali zgłoszeni. Wszystkie nasze nominacje znajdziecie tutaj.

Donald Glover, "Atlanta"

"Atlanta" (Fot. FX)

"Atlanta" (Fot. FX)

Gdyby to była kategoria o nazwie "najzabawniejszy aktor w serialu komediowym", Donald Glover nie miałby najmniejszych szans na zwycięstwo. Na szczęście ekranowe śmieszkowanie nie jest podstawowym kryterium branym pod uwagę przy nominacji, dzięki czemu odtwórca roli Earna z "Atlanty" ma pełne prawo się takiej spodziewać nie tylko od nas.

Bardzo słusznie, bo nienarzucająca się kreacja Glovera należy do najmocniejszych punktów serialu. Jest wręcz fundamentem, na którym opiera się cała reszta, i swego rodzaju "uziemieniem" dla tych bardziej odlotowych elementów "Atlanty". Bywa rzecz jasna zabawna, lecz znacznie istotniejszy jest jej dramatyczny aspekt. Earn to nie żaden parodystyczny charakter, ale facet z krwi i kości, starający się jak może, by związać koniec z końcem, a jednocześnie podążać za swoimi marzeniami, co czasem kończy się jakimś sukcesem, ale częściej koniecznością szukania noclegu u znajomych.

Dzięki niepozornemu występowi Glovera jest to życiowe nieogarnięcie nie tylko autentyczne, ale też naprawdę przejmujące. Łatwo uwierzyć zarówno w szczere intencje bohatera, gdy stara się być ojcem dla swojej córeczki, jak i w rozczarowanie oraz kolejne zawiedzione nadzieje, kiedy próby uczynienia życia znośniejszym znów spalają na panewce. Prosto, bez fajerwerków, często nawet w cieniu wyrazistych drugoplanowych postaci – coś mi mówi, że nie tylko ja uwielbiam takie role. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7
REKLAMA