12 seriali, które warto nadrobić tego lata (dwa sezony i więcej)

"Halt and Catch Fire" (Fot. AMC)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Czas na naszą coroczną polecankę! W tym roku zapraszamy na wakacje z klasyką przez duże K, świetnymi komediami i serialami, z którymi najwyższy czas się zapoznać, bo za chwilę rozpoczynają finałowe sezony. Druga część rankingu już wkrótce.

"Mr. Robot"

"Mr. Robot" (Fot. USA Network)

"Mr. Robot" (Fot. USA Network)

Serialowa układanka, która zaczęła się jak opowieść o antysystemowym hakerze walczącym ze złowrogą korporacją, potem skręciła w stronę wariacji na temat "Fight Clubu", by wreszcie odpłynąć w sobie tylko wiadomym kierunku, zostawiając widzów z mętlikiem w głowie i świadomością, że mamy do czynienia z czymś niezwykłym. Bo "Mr. Robot", choć momentami może sprawiać wrażenie, jakby sam się gubił w swoich fabularnych meandrach, jest produkcją ze wszech miar godną uwagi.

Można go oglądać, śledząc po prostu historię Elliota (znakomity Rami Malek), jednego z najbardziej fascynujących telewizyjnych bohaterów ostatnich lat. Można rozgryzać kawałek po kawałku, odszukując porozrzucane tu i ówdzie przez twórcę wskazówki. Można wreszcie dać się bez reszty pochłonąć wizji Sama Esmaila, który czerpiąc z przeróżnych zakątków popkultury uniknął sztampy i ulepił z nich coś wyjątkowego. "Mr. Robot" to serial zwodniczy, ale satysfakcjonujący. Nie zawsze dający jasne odpowiedzi, lecz oferujący tyle atrakcji, że po drodze nigdy nie jest nużąco.

Wlec może się co najwyżej oczekiwanie na 3. sezon, którego premiera dopiero w październiku. Daje to jednak świetną okazję tym, którzy serialu nie znają, by nadrobić tę zaległość. Kapitalny 1. sezon jest dostępny w serwisie Amazon Prime Video oraz w ShowMaksie (tam też ma pojawić się równie dobry 2. sezon). Warto! [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
REKLAMA