12 seriali, które warto nadrobić tego lata (dwa sezony i więcej)

"Halt and Catch Fire" (Fot. AMC)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

"The Americans"

"The Americans" (Fot. FX)

"The Americans" (Fot. FX)


Doskonały serial telewizji FX, w Polsce pokazywany przez FOX-a, który polecamy gorąco co najmniej od czterech sezonów i który mimo to pozostaje niszowy. To lato jest Waszą ostatnią szansą, żeby zapoznać się z "The Americans" przed finałowym sezonem, zaplanowanym na przyszłą wiosnę. Warto, bo tak dobrze napisanych i zagranych produkcji dramatycznych po prostu nie ma wielu, nawet teraz, w złotej erze seriali.

Chociaż faktem jest, że to jedna z tych opowieści, które wymagają cierpliwości. "The Americans" początki ma nie tyle wybitne ile po prostu dobre, tak jak kiedyś "Breaking Bad" kładąc podwaliny pod to, co ma nastąpić potem. Bo choć to historia szpiegowska - serial opowiada o dwójce radzieckich agentów, mieszkających i operujących w latach 80. w rejonie Waszyngtonu - najważniejsze tutaj są czysto ludzkie relacje i emocje. A na takie rzeczy zawsze potrzeba czasu.

To, jak niesamowicie dobrze skonstruowano pełen moralnych szarości świat "The Americans" i zasiedlających go (anty)bohaterów, zaczyna być widać pod koniec 2. sezonu. Kolejne sezony to już emocjonalna jazda bez trzymanki, która dała serialowi FX miejsce pośród najlepszych dramatów w historii i dwie nagrody amerykańskich krytyków z TCA w kategorii "Najlepszy dramat" pod rząd. Perfekcyjnie napisany scenariusz, który bardzo dobrze wie dokąd zmierza, rewelacyjne kreacje aktorskie Keri Russell i Matthew Rhysa, świetny klimat lat 80. i zimna wojna widziana z dwóch perspektyw to tylko kilka powodów, dla których warto sięgnąć po "The Americans". [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12