"Stranger Things" wróci kilka dni przed Halloween. Mamy plakat, opis i dokładną datę premiery 2. sezonu

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

0

Netflix podał już oficjalną datę premiery 2. sezonu "Stranger Things", który ma być bardziej przerażający od pierwszego. Dostaliśmy także krótki opis tego, co nas czeka.

Zaznaczcie sobie na czerwono w kalendarzach datę 27 października, bo wszystko wskazuje na to, że spędzicie ten dzień z Netfliksem. "Stranger Things" powraca na kilka dni przed Halloween i, jeśli tylko spełnią się obietnice twórców, będzie w 2. sezonie mroczniejsze i jeszcze bardziej wciągające. A na początek czeka nas prawie roczny przeskok czasowy.

Jest rok 1984. Mieszkańcy Hawkins w stanie Indiana wciąż nie otrząsnęli się z horroru, który spotkał ich za sprawą Demogorgona i innych sekretów z miejskiego laboratorium. Willowi Byersowi udało się uratować z Drugiej Strony. Tym, którzy przetrwali, zagraża jednak jeszcze potężniejsza i bardziej złowroga istota - głosi oficjalny opis sezonu.

Dostaliśmy także od Netfliksa nowy plakat serialu oraz kalendarium wydarzeń w Hawkins w Indianie, sięgające aż do 1953 roku, kiedy to w miasteczku zapoczątkowany został projekt MK Ultra (zainspirowany zresztą prawdziwym tajnym projektem CIA).

1953, dokładna data nieznana – MK Ultra pojawia się w Hawkins
1979 – komendant policji Jim Hopper wraca do Hawkins
1983, 6 listopada – zniknięcie Willa Byersa
1983, 8 listopada – zniknięcie Barbary Holland
2016, 15 lipca – Część 1
2017, 27 października – Część 2

strangerthings-s02-0456