Emmy 2017: Nasze nominacje dla aktorów z seriali limitowanych

"Długa noc" (Fot. HBO)

0
1 2 3 4 5 6 7

Jutro poznamy tegoroczne nominacje do Emmy, a tymczasem zapraszamy na ostatnią turę naszych typów. Spośród pierwszoplanowych aktorów z seriali limitowanych doceniamy panów z "Długiej nocy", a także Ewana McGregora, Jude'a Lawa i nie tylko. Ponieważ to kategoria połączona z filmem TV, z pewnością w gronie nominowanych możemy spodziewać się Roberta De Niro i "The Wizard of Lies", którego my nie uwzględniliśmy. Przypominamy, że wybieramy wyłącznie z grona aktorek i aktorów, którzy zostali zgłoszeni do Emmy, w takich kategoriach, w jakich zostali zgłoszeni. Wszystkie nasze nominacje znajdziecie tutaj.

Ewan McGregor, "Fargo"

"Fargo" (Fot. FX)

"Fargo" (Fot. FX)


Dwóch braci bliźniaków, którzy nie mogliby bardziej różnić się od siebie, jeden Ewan McGregor - tak wyglądała jedna z głównych atrakcji 3. sezonu "Fargo". Szkocki aktor, który specjalnie do tej roli musiał nauczyć się mówić z charakterystycznym akcentem z Minnesoty, nie powalił mnie co prawda na kolana, jak Tatiana Maslany, ale zdecydowanie udowodnił, że jest świetnym aktorem.

Ray i Emmit Stussy to coś więcej niż dobra charakteryzacja. To dwóch facetów z krwi i kości, którzy popełnili po kilka głupich, ludzkich błędów i którym przyszło zapłacić w tym krwawym chaosie najwyższą cenę. Ewan McGregor miał swoje momenty zarówno jako Ray, jak i Emmit, ale przede wszystkim Akademia Telewizyjna powinna go docenić za scenę konfrontacji w odcinku "The Lord of No Mercy" i jej bezpośrednie następstwa dla Emmita. To właśnie wtedy emocje sięgnęły zenitu, a McGregor pokazał, że potrafi zagrać cuda.

Uważam, że nominacja zdecydowanie mu się należy, ale czy ma szansę na wygraną? W to już wątpię, konkurencja w tym roku jest po prostu za duża. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7