Nasz top 10: Najlepsze seriale czerwca 2017

"Twin Peaks" (Fot. Showtime)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

W czerwcu serialowi twórcy zrzucali na nas atomówki, obsypywali nas brokatem i doprowadzali do płaczu. Wybraliśmy dziesiątkę tytułów, które rządziły w zeszłym miesiącu.

10. "Poldark" (powrót na listę)

"Poldark" (Fot. BBC)

"Poldark" (Fot. BBC)


Cudny melodramat BBC to wręcz definicja udanej letniej rozrywki, choć istnieje ryzyko, że po seansie zaczniecie od razu szukać lotów do Kornwalii. Pierwsze odcinki 3. sezonu, które BBC pokazało w czerwcu, okazały się bardzo udanym połączeniem tego, co lekkie i przyjemne, z tym, co mroczne i dramatyczne.

Elizabeth w dramatycznych okolicznościach urodziła dziecko, które niekoniecznie wyglądało na syna George'a. Dr Enys zaginął we Francji gdzieś w okolicach rewolucji, a biedna Caroline przeżyła prawdziwy dramat. Mały Geoffrey Charles (rewelacyjny Harry Marcus!), syn Elizabeth i Francisa, wyrósł na inteligentnego chłopca z charakterem, który nie znosi swojego ojczyma co najmniej tak jak widzowie. Sporo wdzięcznego chaosu wnieśli do serialu bracia Demelzy i guwernantka Morwenna.

"Poldark" oferuje w tym sezonie dokładnie to co w poprzednich - piękne widoki, nutkę dramatu, trochę humoru, sporo romantyzmu i czarne charaktery, które kochamy nienawidzić. Jack Farthing jak zawsze rządzi jako przerysowany łotr George Warleggan, ciekawą ewolucję przechodzi u jego boku Elizabeth, a Rossowi i Demelzie wciąż życzymy jak najlepiej. I oby tak dalej. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA