Nowy Kopciuszek i nie tylko. 7 rzeczy, które już wiemy o 7. sezonie "Once Upon a Time"

"Once Upon a Time" (Fot. ABC)

0

Na disneyowskiej imprezie D23 Expo pojawiła się ekipa "Once Upon a Time". Przedstawiony został nowy Kopciuszek, a poza tym dowiedzieliśmy się, kto może jeszcze wrócić i czyje dzieci mamy szansę zobaczyć w 7. sezonie.

"Once Upon a Time" planuje reset w 7. sezonie, co oznacza odejście z serialu Jennifer Morrison, Ginnifer Goodwin, Josha Dallasa, Emilie de Ravin, Jareda S. Gilmore'a i Rebeki Mader. Ze starej ekipy zostaną jedynie Lana Parrilla, Robert Carlyle i Colin O'Donoghue. Twórcy serialu Adam Horowitz i Eddy Kitsis opowiadali podczas D23 Expo w Anaheim, jak to będzie wyglądać w praktyce. Jak donosi TVLine, poznaliśmy odpowiedzi na 7 palących pytań.

1. Nie tylko Jennifer Morrison jeszcze powróci

Jennifer Morrison ma się pojawić w jednym odcinku 7. sezonu "Once Upon a Time" - i nie będzie jedyna. "Byłbym bardzo zawiedziony, gdybyśmy nie mieli ich z powrotem" - odpowiedział Eddy Kitsis na pytanie, czy inni członkowie dawnej ekipy jeszcze wrócą. "To oznacza tak" - dodał Adam Horowitz.

2. Nie kompletny reboot, a nowy rozdział

Na pytanie, czy reboot serialu nie wymaże w pewnym sensie szczęśliwych zakończeń, jakie otrzymali bohaterowie, Horowitz odpowiedział, że "to były nie tyle szczęśliwe zakończenia, ile szczęśliwe początki". I dodał, że "to nie kompletny reset czy też reboot, to nowy rozdział". Kitsis stwierdził z kolei, że nikt nie zamierza wymazywać tego, co się działo przez ostatnich sześć lat ani sprawiać, że ludzie poczują się, jakby te sześć lat zmarnowali.

3. Dorosły Henry i nowy Kopciuszek

Do obsady serialu dołączyła Dania Ramirez, która dostała stałą rolę "nowego" Kopciuszka. Na zdjęciach pojawia się ona z dorosłym Henrym (Andrew J. West) - i tak, to prawda, że ta bohaterka będzie jego żoną i mamą jego córki. To właśnie oni i ich przygody będą stanowić trzon 7. sezonu "Once Upon a Time".

onceuponatime02

4. Czy Henry może mieć rodzeństwo przyrodnie?

"Nie możemy powiedzieć, czy Emma i Hak mają dziecko, ale możemy powiedzieć, że poznacie odpowiedź na to pytanie na początku sezonu" - zapewnił Kitsis.

5. Czemu Hak pozostanie w serialu, a Emma nie?

"Spotykamy Haka w Seattle w premierze sezonu, w zupełnie nowych okolicznościach. W drugim odcinku zagłębimy się w to, co się z nim stało" - powiedział Horowitz, dodając, że wiele wyjaśnią flashbacki.

6. Hak nie zamieni Emmy na żadną nową panią

"Myślę, że Emma to jego prawdziwa bratnia dusza, jak mogliśmy wszyscy zobaczyć. Hak, którego znamy i kochamy, widzi tylko Emmę" - powiedział Kitsis. A Horowitz zapytał retorycznie: "Jak on w ogóle mógłby spojrzeć gdziekolwiek indziej?".

7. Czy Hak zejdzie na złą drogę bez Emmy?

"Zawsze jest niebezpieczeństwo, że Hak znów przemieni się w łotra, ale myślę, że jego dobre serce go powstrzyma, zanim pójdzie na całość" - oznajmił Kitsis.

7. sezon "Once Upon a Time" na razie jeszcze nie ma daty premiery, ale już wiadomo, że serial został przeniesiony do piątkowej ramówki ABC.