Nowy Doktor Who jest kobietą! To aktorka, którą znacie z "Broadchurch"

"Doktor Who" (Fot. BBC)

0

Telewizja BBC przedstawiła dziś Trzynastego Doktora Who i - niespodzianka! - nie jest nim kolejny biały facet. TARDIS przejęła Jodie Whittaker, aktorka dobrze znana fanom brytyjskich seriali.

Po tegorocznym odcinku świątecznym "Doktora Who" opuszcza nie tylko odtwórca głównej roli, Peter Capaldi, ale także długoletni showrunner serialu Steven Moffat. Od 11. sezonu za sterami stanie nowy scenarzysta - Chris Chibnall, twórca "Broadchurch".

I to właśnie jemu zawdzięczamy rewolucję, której jesteśmy świadkami. Trzynastego Doktora będzie grać znana z "Broadchurch" i "Black Mirror" Jodie Whittaker. Aktorka powiedziała, że jako feministka, kobieta, aktorka i istota ludzka pragnie zmian i czuje się fantastycznie, będąc częścią jednej z nich.

- Chcę powiedzieć fanom, aby nie bali się mojej płci. Bo to naprawdę ekscytujący moment, a "Doktor Who" reprezentuje wszystko, co jest najbardziej ekscytujące w zmianach. Fani przeżyli już wiele zmian, a to tylko nowa, inna, a nie taka, której należy się bać - zapewniła Whittaker.

Niespodziankę ujawniono w teaserze, który możecie obejrzeć poniżej. BBC wypuściło także pierwsze oficjalne zdjęcie nowej Doktor Who.

doktor-jodie