6 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Doktor Who" (Fot. BBC)

Nowy showrunner "Doktora Who" zawsze chciał, aby Doktor był kobietą. Naomi Watts mogła zagrać w "Wielkich kłamstewkach". Wyszły na jaw szczegóły 30-milionowej umowy twórcy "Mad Men" z AMC. A oprócz tego "Wikingowie" i nie tylko.

1. Nowy showrunner "Doktora Who" zawsze chciał, aby Doktor był kobietą. Chris Chibnall, który przejmie prowadzenie produkcji "Doktora Who" od nowego sezonu, powiedział, że od początku marzyła mu się zmiana płci Doktora. Zmianę udało się wprowadzić w życie - nowego Doktora grać będzie znana z "Broadchurch" Jodie Whittaker. "Zawsze wiedziałem, że chcę, aby Trzynasty Doktor był kobietą i jesteśmy podekscytowani, że udało nam zatrudnić osobę, która była naszym pierwszym wyborem. Jej przesłuchanie do roli Doktora po prostu zwaliło nas z nóg. Jodie to zabawna, inspirująca, superinteligentna siła natury, która wniesie tonę humoru, siły i ciepła do tej roli" - oznajmił nowy showrunner kultowego serialu BBC.

2. Jodie Whittaker musiała kłamać, żeby utrzymać w tajemnicy nową rolę. Aktorka, która zagra Trzynastego Doktora, zdradziła, że musiała bardzo dużo kłamać, aby tajemnica o jej nowej roli się nie wydała. W rozmowach na temat Doktora z mężem i agentem używała kodu The Clooney, bo George Clooney jest dla niej prawdziwą ikoną i uznała, że to pasuje.

doctor-who-jodie0234

3. Naomi Watts mogła zagrać w "Wielkich kłamstewkach". Aktorka zdradziła w rozmowie z "The Guardian", że miała szansę na rolę w "Wielkich kłamstewkach" i odpuściła sobie. Rozmawiała o serialu ze swoją przyjaciółką, Nicole Kidman, ale nie zdecydowała się w nim zagrać. Nie wiadomo, o którą z ról chodzi, ale TV Guide spekuluje, że najprawdopodobniej mogła to być rola Laury Dern.

4. Ben Lawson w 2. sezonie "Designated Survivor". Ben Lawson dostał stałą rolę w "Designated Survivor". Zagra agenta MI-6, który spotka Hannę (Maggie Q) w Amsterdamie.

5. Wyszły na jaw szczegóły 30-milionowej umowy twórcy "Mad Men" z AMC. Przy okazji pozwu Franka Darabonta z "The Walking Dead" wyszło na jaw, ile udało się wytargować Matthew Weinerowi podczas negocjacji z telewizją AMC po 4. sezonie "Mad Men". Za każdy odcinek twórca "Mad Men" zarabiał 280 tys. dolarów, a za trzy sezony dostał równe 30 mln dolarów. Dodatkowo miał otrzymywać pieniądze za wszystkie nagrody, które zgarniał serial - 25 tys. za każdą nominację do Emmy lub Złotego Globu i 125 tys. za wygraną.

6. Pierwsze zdjęcia z 5. sezonu "Wikingów". Zdjęcia zawdzięczamy serwisowi EW.com.

V5_05_09202016_JH_15142.JPG

VIKINGSSeason 5, TKAlex Hogh as Ivar the Boneless

VIKINGS Season 5, TK Jonathan Rhys Meyers as Bishop Heahmund

REKLAMA