Claire, Jamie i 20 lat rozłąki. Zobaczcie zwiastun 3. sezonu "Outlandera"

"Outlander" (Fot. Starz)

0

3. sezon najbardziej romantycznego serialu ostatnich lat startuje we wrześniu. A już teraz możecie zobaczyć nowe sceny, w których czytelnicy książek Diany Gabaldon rozpoznają znajome miejsca i postacie.

10 września zadebiutuje 3. sezon "Outlandera", kręcony częściowo w Szkocji, a częściowo w RPA, które będzie udawać książkowe Karaiby. Całość ma liczyć 13 odcinków, wypełnionych potężną dawką przygód i dramatów sercowych.

Akcja 3. sezonu "Outlandera", opartego na książce "Podróżniczka", rozpocznie się w momencie kiedy Claire (Caitriona Balfe) przenosi się w czasie, by powrócić do swojego życia w 1948 roku. Jest w ciąży i zmaga się ze skutkami swojego powrotu, starając się przetrwać w małżeństwie z Frankiem (Tobias Menzies). Tymczasem w XVIII wieku Jamie (Sam Heughan) cierpi po przegranej bitwie pod Culloden, a także po stracie ukochanej. Ale prędzej czy później ta para musi znów się spotkać - w tym czy innym czasie.

Do obsady serialu dołączy kilka nowych osób: Lauren Lyle wcieli się w Marsali, córkę Laoghaire, a César Domboy ("Borgia") zagra dorosłego Fergusa. Gary Young ("The Shannara Chronicles") pojawi się jako pan Willoughby, Charlie Hiett jako kpt. Thomas Leonard, Wil Johnson ("Waking the Dead") jako Joe Abernathy, przyjaciel Claire, z kolei John Bell ("Hobbit: Bitwa pięciu armii") zagra Iana, bratanka Jamiego i Claire.

Namiastkę dramatów, które nas czekają, przynosi pełny zwiastun 3. sezonu "Outlandera", wypuszczony przez telewizję Starz. Widzimy, jak wyglądało życie Claire z Frankiem i wspólne wychowywanie Brianny, która z roku na rok coraz bardziej przypominała Jamiego. Podczas gdy Claire była przekonana, że jej szkocki ukochany zginął pod Culloden, on przeżył bitwę i znów wylądował w więzieniu, zdradzony przez... własną siostrę? Poza tym w zwiastunie pojawia się Lord John William Grey (David Berry), który będzie ważną postacią w tym sezonie, oraz kluczowe miejsce na outlanderowej mapie - sklep A. Malcolm, Printer and Bookseller.