10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"The Originals" (Fot. CW)

0

Tytuł i data premiery 7. sezonu "American Horror Story". Koniec "The Originals" po pięciu sezonach. Producenci "Gry o tron" stworzą serial o wojnie secesyjnej. A oprócz tego "Teen Wolf", "Shadowhunters" i nie tylko.

1. Tytuł i data premiery 7. sezonu "American Horror Story". Na Comic-Conie ujawniono, że nowy sezon horroru telewizji FX będzie nosił tytuł "Cult". Składający się z 11 odcinków i osadzony w Michigan sezon ma być "najcięższy" dla Evana Petersa, który gra postać o imieniu Kai. Możemy liczyć na kilka powrotów, w tym Frances Conroy i Mare Winningham. Ponadto w obsadzie znajdują się Sarah Paulson, Lena Dunham, Billy Eichner, Billie Lourd, Leslie Grossman i Colton Haynes. Premiera jest zaplanowana na 5 września.

2. Koniec "The Originals" po pięciu sezonach. Tuż przed Comic-Conem Julie Plec ogłosiła, że 5. sezon "The Originals" będzie ostatni.

3. Data powrotu "Once Upon a Time". 7. sezon serialu ABC będzie mieć premierę 6 października. "Once Upon a Time" będzie emitowane w piątki, razem z "Marvel's Inhumans".

4. MGM planuje nową produkcję z serii "Stargate". Na Comic-Conie zaprezentowano teaser "Stargate Origins", składającego się z 10 odcinków serialu internetowego, którego główną bohaterką będzie młoda Catherine Langford. Serial wyreżyseruje Mercedes Bryce Morgan, a scenarzystami są Mark Ilvedson i Justin Michael Terry. "Stargate Origins" pojawi się na na specjalnej platformie zwanej Stargate Command.

5. Nowy zwiastun powrotu "Teen Wolfa". Ekipa "Teen Wolfa" pojawiła się po raz ósmy na Comic-Conie. Podczas wypełnionego emocjami panelu zaprezentowany został nowy zwiastun.

6. BBC wydało oświadczenie ws. zmiany płci Doktora Who. W odpowiedzi na komentarze niezadowolonych fanów "Doktora Who" BBC oświadczyło, że od debiutu w 1966 roku koncept serialu nieustannie się zmienia, pojawiają się świeże pomysły i nowe głosy. Doktor jest kosmitą i może zmieniać płeć, a Jodie Whittaker to nie tylko utalentowana aktorka, ale i osoba, która ma śmiałą i błyskotliwą wizję dla swojego Doktora. Dlatego czas na zmiany.

7. Producenci "Gry o tron" stworzą serial o wojnie secesyjnej. HBO zamówiło nowy serial "Confederate", który stworzą D. B. Weiss i David Benioff. Akcja będzie dziać się w rzeczywistości alternatywnej, w której Południe wygrało wojnę secesyjną, a niewolnictwo istnieje do dziś. Jego produkcja ruszy po 8. sezonie "Gry o tron". Jeśli powstanie spin-off "Gry o tron", Weiss i Benioff nie będą brać udziału w jego tworzeniu.

8. Forest Whitaker w obsadzie "Imperium". Forest Whitaker pojawi się w kilku odcinkach w roli producenta, który wspomógł Luciousa na początku jego kariery.

9. Jimmy Smits pojawi się w "How to Get Away with Murder". Jimmy Smits dostał gościnną rolę, która ma jednak być bardzo ważna. Jego postać będzie mieć istotne znaczenie dla Annalise.

10. Sarah Hyland jako królowa Seelie w "Shadowhunters". Na Comic-Conie ogłoszono, że znana z "Modern Family" Sarah Hyland wcieli się w królową Seelie. Zobaczymy ją w odcinkach z 7 i 14 sierpnia.