Najbardziej szalone rodzinki z seriali komediowych

"Rick i Morty" (Fot. Adult Swim)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

W piątek 28 lipca o godz. 22:00 debiutuje w Comedy Central serial "Rick i Morty", w którym rodzina Smithów przeżywa pokręcone przygody za sprawą dziadka, Ricka. Z tej okazji zrobiliśmy przegląd najbardziej szalonych komediowych rodzin.

"Rick i Morty" - rodzina Smithów i szalony dziadek Rick Sanchez

"Rick i Morty" (Fot. Adult Swim)

"Rick i Morty" (Fot. Adult Swim)


Animowana rodzina Smithów na pierwszy rzut oka wygląda na zupełnie zwyczajną. Ojciec, Jerry, to nieudacznik, oportunista i typowy pan nikt, który już dawno wyzbył się marzeń o sukcesie. Matka, Beth, pracuje jako koński chirurg i topi frustracje w winie, co jakiś czas odkrywając tę samą smutną prawdę: że jej życie byłoby lepsze, gdyby jako nastolatka nie zaszła w ciążę i nie wyszła za mąż za swojego ówczesnego chłopaka, czyli właśnie Jerry'ego. Nastoletnie dzieciaki, Summer i Morty, przeżywają typowe dla swojego wieku dramaty, związane a to ze statusem w szkole, a to z pierwszymi miłościami, a to z tym, że któraś z kosmicznych podróży z dziadkiem potoczyła się zupełnie nie po ich myśli.

Bo "Rick i Morty" nie jest kolejną animowaną komedią rodzinną. To komedia, w której zwykłe życie rodzinne urozmaica wszystkim dziadek, Rick, ekscentryczny staruszek, genialny naukowiec i zaprzysięgły alkoholik w jednym. Postać, która zapewne skojarzy Wam się z bohaterem filmowej serii "Powrót do przyszłości". Na początku Rick odbywa podróże po wszechświecie wyłącznie ze swoim rozchwianym emocjonalnie wnukiem, 14-letnim Mortym, w dalszych odcinkach jednak bywa już różnie. Kosmicznych przygód mają okazję zakosztować wszyscy, włącznie z Jerrym, którego nie bez powodu spotyka sporo nieszczęśliwych przypadków. Rick szczerze zięcia nienawidzi i nie kryje się z tym, że uważa go za pasożyta, nudziarza i człowieka, który zmarnował życie jego ukochanej córce.

To właśnie dzięki nieokrzesanemu, ale za to szczeremu do bólu dziadkowi widać jak na dłoni, że kolejna "szczęśliwa amerykańska rodzina", na jaką wyglądają Smithowie, to w rzeczywistości siedlisko wszelkiego rodzaju frustracji i dysfunkcji. Pomiędzy szalonymi przygodami, o których będziemy jeszcze pisać na Serialowej, "Rick i Morty" znajdują czas na rozprawianie się z mitem jedynie słusznej rodziny, w której jest mama, tata, dwoje ładnych dzieci obojga płci i wszyscy żyją długo, wystarczająco szczęśliwie i tak jak żyć wypada w domu na typowym przedmieściu.

Serial, który stworzył duet Justin Roiland i Dan Harmon, zadebiutuje w tym tygodniu na antenie polskiej telewizji. Start w Comedy Central zaplanowany jest na 28 lipca o godz. 22:00, na dzień dobry pokazane zostaną dwa pierwsze odcinki. Kolejne odcinki będziecie mogli oglądać w kolejne piątki o godz. 23:30. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
REKLAMA