Najbardziej szalone rodzinki z seriali komediowych

"Rick i Morty" (Fot. Adult Swim)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

"Shameless" – Gallagherowie

"Shameless" (Fot. Showtime)

"Shameless" (Fot. Showtime)


Nie może w tym zestawieniu zabraknąć Gallagherów, którzy mogliby tkwić w słowniku pod hasłem "dysfunkcyjna rodzina". Właściwie wystarczy powiedzieć, że jej głową jest najstarsza z szóstki rodzeństwa Fiona (Emmy Rossum), ale nie dlatego, że rodziców brakuje. Skądże znowu, przynajmniej jeden z nich zawsze jest pod ręką. Problem polega na tym, że Frank (William H. Macy) to zapijaczony typ, który dni spędza na kombinowaniu, skąd by tu zdobyć trochę pieniędzy na wiadomy cel. Oczywiście tylko wtedy, gdy akurat nie leży pijany na podłodze.

Fiona ma więc na głowie młodsze rodzeństwo, pracę, dom i tysiąc innych problemów wyskakujących dosłownie zewsząd. Trudne to warunki do zapewnienia środowiska sprzyjającego zdrowemu rozwojowi, więc młodsi Gallagherowie to istna parada barwnych charakterów. Inteligentny, ale autodestrukcyjny Lip (Jeremy Allen White), dziedziczący problemy psychiczne po matce Ian (Cameron Monaghan), pogubiona Debbie (Emma Kenney), czy szalony Carl (Ethan Cutkosky) to postaci niezwykle wyraziste i o ogromnym potencjale komediowym, ale samo "Shameless" humorem operuje często bardzo gorzkim.

A zdarza się, że staje się niczym innym niż całkiem poważnym dramatem, gdy do szalonej codzienności Gallagherów zagląda brutalna rzeczywistość. Do tej pory jednak jakoś sobie z nią radzili, w końcu kto, jeśli nie oni? [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13