Anioł śmierci, mrok i romanse. "Riverdale" - zwiastun i spoilery z 2. sezonu

"Riverdale" (Fot. CW)

0

Nowe postacie, miłosne wielokąty, mroczna strona Archiego i Jughead w gangu to tylko niektóre atrakcje, czekające nas w 2. sezonie "Riverdale". Mamy zwiastun z Comic-Conu i garść spoilerów.

Finał 1. sezonu "Riverdale" zakończył się nie tylko miłosnymi deklaracjami dwóch par - Archiego (KJ Apa) i Veroniki (Camila Mendes) oraz Betty (Lili Reinhart) i Jugheada (Cole Sprouse) - ale także strzelaniną w Pop's, w wyniku której postrzelony został tata Archiego, Fred (Luke Perry). I to właśnie to ostatnie wydarzenie ma najbardziej rzutować na 2. sezon. Zobaczymy mroczną stronę Archiego, który zapragnie zemsty.

Jak wygląda wkurzony Archie, możecie zobaczyć w zwiastunie poniżej. Zostały w nim pokazane bezpośrednie następstwa strzelaniny, o której Pop (Alvin Sanders) mówi, że anioł śmierci przybył do Riverdale. Szatańsko wygląda także Cheryl (Madelaine Petsch), dręcząca własną matkę w szpitalu.

2. sezon "Riverdale" ma liczyć aż 22 odcinki, ale cliffhanger z Fredem nie będzie przeciągany w nieskończoność. Producent wykonawczy serialu, Roberto Aguirre-Sacasa, obiecał na Comic-Conie, że los ojca Archiego poznamy pod koniec 1. odcinka. Nie wiemy, czy ostatecznie Fred przeżyje, czy nie, ale wiadomo, że zobaczymy - jak to ujął KJ Apa - "kompletnie inną stronę Archiego, taką, jakiej jeszcze nie widzieliśmy". Camila Mendes z kolei dodała, że Veronica będzie teraz musiała zostać silną dziewczyną swojego faceta.

Tymczasem Jughead dołączył do Southside Serpents i utknie pomiędzy dwoma światami, które będą ze sobą kolidować. "To zacznie go zmuszać do wybrania w końcu którejś strony, co jest dla niego niebezpieczne, bo to bohater bardzo szary pod względem moralnym" - tłumaczył Cole Sprouse, dodając, że nic nie będzie teraz dla Jugheada tak proste, jak zakładał. W nowym środowisku wciąż będzie się wyróżniał i próbował wyjść przed szereg, co będzie oznaczać kłopoty.

Co z Jugheadem i Betty? Choć on teraz będzie totalnym outsiderem, to od niej się nie oddali. Ale ich związek czeka test. Lili Reinhart zauważyła, że dla jej bohaterki bardzo przerażające będzie już samo to, że ma chłopaka należącego do gangu. Nie będzie chciała go stracić, ale jednocześnie będzie mieć problem, jeśli on narażać się będzie na jakieś niebezpieczeństwa. "Różowa skórzana kurtka nie jest wykluczona w przyszłości" - powiedziała aktorka. Na pewno zobaczymy mroczniejszą stronę Betty, która już nie będzie ukrywać się pod czarną peruką.

Kolejne potencjalne zagrożenie dla "Bughead" to Toni Topaz, nowa bohaterka grana przez Vanessę Morgan ("The Shannara Chronicles"). Ta dziewczyna to członkini Serpents, która będzie przewodniczką Jugheada po nowym świecie. "Ona jest jak kobieca wersja Jugheada. Co oznacza kłopoty" - powiedział Aguirre-Sacasa. Ale na tym nie koniec, bo Toni będzie postacią biseksualną, co znaczy, że może przynieść kłopoty dosłownie każdemu.

Do obsady serialu dołączy Mark Consuelos, który wcieli się w Hirama, tatę Veroniki, i oczywiście też bardzo dużo namiesza. Jego córka bardzo będzie chciała, aby on się zmienił na lepsze, ale jednocześnie nie będzie mu ufać. Szykują się także dramaty na linii Archie - Hiram, bo chłopak Veroniki nie spodoba się jej ojcu. Jak powiedział Apa, panowie mają sporo szalonych wspólnych scen, które będą przerażające dla Archiego. Ale też premiera 2. sezonu ma zawierać "prawdopodobnie najseksowniejszą scenę" z Archiem i Veronicą.

Jakby tego wszystkiego było mało, w miasteczku pojawi się były facet Veroniki z Nowego Jorku. To typowy "niegrzeczny chłopiec", który sprawia, że ona łatwo przechodzi na mroczną stronę i robi naprawdę złe rzeczy. Co to oznacza w praktyce, zobaczymy w 5. odcinku.

Cheryl w 2. sezonie będzie jeszcze chłodniejsza i bardziej podła, a poza tym będzie mieć interesującą relację z Betty. Kevin wciąż ma leczyć złamane serce, ale prędzej czy później znów się zakocha. A poza tym "Riverdale" może zahaczyć o sprawy nadprzyrodzone. "Rozmawiamy o jednym istotnym bohaterze ze świata nadprzyrodzonego, który egzystuje w uniwersum Archiego, ale to wszystko, co mogę powiedzieć" - oznajmił Aguirre-Sacasa. Serwis TVLine zgaduje, że może chodzić o Sabrinę, nastoletnią czarownicę.

"Riverdale" powraca 11 października z 2. sezonem, a tymczasem możecie jeszcze zobaczyć wpadki z 1. sezonu.