9 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

Daty jesiennych premier w ABC. Informacje na temat nowych seriali Hulu, TNT i SyFy. A poza tym "American Horror Story", "Santa Clarita Diet" i nie tylko.

1. ABC podało daty jesiennych premier. Serialowy sezon w ABC zacznie się w poniedziałek 25 września premierą "The Good Doctor". W środę 27 września wracają komedie: "The Goldbergs", "Speechless", "Modern Family" i "American Housewife", a po nich Designated Survivor". Czwartek 28 września to z kolei seriale Shondalandu: "Chirurdzy" i "How to Get Away With Murder". W piątek 29 września premiera "Marvel's Inhumans", a w niedzielę 1 października "Ten Days in the Valley". We wtorek 3 października wracają "The Middle", "Fresh Off the Boat" i "Black-ish", a premiery będą mieć "The Mayor" i "Kevin (Probably) Saves the World", który zmienił tytuł z "The Gospel of Kevin". W czwartek 5 października wróci z finałowym sezonem "Scandal", a w piątek 6 października "Once Upon a Time".

2. George R.R. Martin znów przeciąga ukończenie "Wichrów zimy". Serialowa "Gra o tron" przegoniła już książkowy pierwowzór, ale autorowi najwyraźniej to nie przeszkadza. Ogłosił właśnie, że w 2018 roku do księgarń z pewnością trafi jakaś książka o Westeros, ale... wcale nie muszą to być "Wichry zimy", nad którymi praca zajmie Martinowi jeszcze kilka miesięcy. Równocześnie powstaje bowiem "Fire and Blood", czyli kronika rodu Targaryenów przed wydarzeniami "Gry o tron". Ta ma się składać z 2 tomów, z których pierwszy jest już ponoć praktycznie ukończony. Na szybkie zakończenie książkowej sagi nie ma zatem co liczyć.

3. Amazon z prawami do "Tin Star". Amazon nabył prawa do amerykańskiej dystrybucji serialu Sky Atlantic "Tin Star". 10-odcinkowa produkcja autorstwa Rowana Joffe ("28 tygodni później") będzie połączeniem dramatu, thrillera i czarnej komedii, a opowie historię Jima Wortha, byłego londyńskiego detektywa, który uciekając przed przeszłością, trafi wraz z rodziną do małego kanadyjskiego miasteczka. Główną rolę gra Tim Roth, a partnerują mu m.in. Christina Hendricks, Genevieve O’Reilly, Roark Critchlow i Kevin Hanchard. Zwiastun znajdziecie poniżej. Premiera na Sky Atlantic we wrześniu, nie wiadomo, czy serial trafi a platformę Amazon Prime Video poza USA.

4. Zachary Knighton w 2. sezonie "Santa Clarita Diet". Aktor znany z "Happy Endings" otrzymał ważną powracającą rolę w 2. sezonie netfliksowej komedii o zombie. Szczegółów na razie nie ujawniono.

5. Hulu tworzy nową antologię kryminalną. Nick Antosca ("Channel Zero") i Micehlle Dean stworzą dla Hulu nowy serial z gatunku true-crime. "The Act" ma być antologią, której każdy sezon oprze się na konkretnej sprawie. Pierwszy ma przedstawić historię morderstwa Dee Dee Blanchard, opisaną przez Dean w artykule "Dee Dee Wanted Her Daughter To Be Sick, Gypsy Wanted Her Mom To Be Murdered.".

6. Lily Rabe i Enrique Murciano w nowym serialu TNT. Lily Rabe ("American Horror Story") i Enrique Murciano ("Bloodline") dostali główne role w nowym serialu stacji TNT, "Deadlier Than The Male". Rabe zagra Emmę, kobietę, która właśnie wyszła z więzienia i kryjąc się pod nową tożsamością w programie ochrony świadków, stara się zapomnieć o przeszłości. Murciano będzie terapeutą Emmy, Peterem Jamisonem, który zaoferuje jej schronienie w swojej chatce w lasach Luizjany.

7. Eloise Mumford w "Chicago Fire". Eloise Mumford ("Lone Star") dostała rolę powracającą w 6. sezonie "Chicago Fire". Aktorka zagra Hope Jacquinot, rozrywkową dziewczynę, która uciekła z domu w małej miejscowości w Indianie.

8. Sarah Paulson i Evan Peters będą parą w "American Horror Story: Cult". Aktorzy, którzy w "Roanoke" zagrali małżeństwo, będą parą także w nowym sezonie. Informację oraz imiona postaci - Ally i Kai - ujawnił na swoim Ryan Murphy.

Ally and Kai in CULT...a love story for the ages.

Post udostępniony przez Ryan Murphy (@mrrpmurphy)

9. Teaser i pierwsze zdjęcie z "Happy!". Serial SyFy o Nicku Saxie (Christopher Meloni), zapijaczonym byłym gliniarzu, którego życie odmieni tytułowy niebieski konik, zadebiutuje już tej jesieni. Poniżej znajdziecie zapowiedź i pierwsze oficjalne zdjęcie.

happy1

REKLAMA