2. sezon "Wielkich kłamstewek"? HBO potwierdza, że szanse rosną

"Wielkie kłamstewka" (Fot. HBO)

0

Zamówienia dla 2. sezonu "Wielkich kłamstewek" jeszcze nie ma, ale to nie znaczy, że nic się nie dzieje za kulisami. Szef HBO powiedział, że projekt ma szansę dojść do skutku.

Podczas TCA Press Tour HBO potwierdziło, że coraz poważniej myśli o 2. sezonie "Wielkich kłamstewek". Dyrektor programowy stacji, Casey Bloys, zdradził, że Liane Moriarty, autorka książki, na podstawie której powstał serial, została już oficjalnie poproszona o wymyślenie nowej historii na potencjalny nowy sezon. "Jestem bardzo ciekawy, co ona wymyśli" - oznajmił Bloys.

Kontynuacją serialu zainteresowane są odtwórczynie głównych ról i zarazem producentki, Nicole Kidman i Reese Witherspoon, ale producent wykonawczy i reżyser całego 1. sezonu, Jean-Marc Vallée, widzi to inaczej. Tuż po finale stwierdził, że nie ma mowy o kontynuacji. Nie ma powodu jej tworzyć, bo 1. sezon to integralna całość, z dobrze dopasowanym zakończeniem.

Bloys jednak jest zdania, że reżyser da się przekonać do powrotu do ekipy. "Wiem, że on to powiedział... ale Nicole i Reese potrafią być bardzo przekonujące" - stwierdził ze śmiechem. "Najpierw musimy zobaczyć materiał i sprawdzić, czy jest to warte naszego czasu. A jeśli jest, wtedy porozmawiamy o reżyserach".

Innymi słowy, nie spodziewajcie się 2. sezonu "Wielkich kłamstewek" w przyszłym roku. Projekt na razie jest we wstępnej fazie, ale wiemy już, że HBO zdecydowanie chce kontynuacji.