Wiemy już, kiedy Claire i Jamie znów się spotkają. Jest też nowa zapowiedź 3. sezonu "Outlandera"

"Outlander" (Fot. Starz)

0

20 lat rozłąki, czyli ile dokładnie odcinków? Twórca serialowego "Outlandera" zdradził, kiedy dokładnie Jamie i Claire znów się spotkają. Pojawił się również kolejny zwiastun 3. sezonu.

"Outlander" wraca z 3. sezonem 10 września, ale nie spodziewajcie się szybkiego powrotu państwa Fraserów do siebie. Niezależnie od tego, czy czytaliście "Podróżniczkę" Diany Gabaldon, czy nie, zapewne wiecie, że Jamiego i Claire czeka bardzo długa rozłąka. Ona powróci do swojego życia w 1948 roku i męża Franka, urodzi dziecko i będzie próbowała poukładać wszystko od nowa. Tymczasem on przeżyje bitwę pod Culloden i będzie cierpiał po stracie ukochanej. Prędzej czy później się spotkają - ale najpierw czeka ich mnóstwo innych perypetii.

Podczas TCA Press Tour twórca serialu Ronald D. Moore bardzo dokładnie powiedział, co nas czeka. Rozdzieleni kochankowie spotkają się znowu w 6. odcinku, a wcześniej większość historii będzie toczyła się torem wytyczonym przez książkę Gabaldon. Jednocześnie będziemy oglądać pięć rozdziałów z życia Jamiego po bitwie pod Culloden i Claire z Frankiem, Brianną, a także realizującą się w pracy lekarza.

"Zdecydowaliśmy się na równoległą strukturę w pierwszej połowie sezonu. Nigdy się co do tego nie różniliśmy. Wydawało nam się, że to wystarczająca ilość czasu, by zbudować to pragnienie wśród widzów, aby Claire i Jamie wrócili do siebie. Chodziło o to, żeby wszyscy już naprawdę tego chcieli i byli podekscytowani, a jednocześnie żeby tego za bardzo nie przeciągnąć" - tłumaczył showrunner "Outlandera". I dodał, że chodziło jeszcze o to, aby nie udawać, że 20 lat mignęło ot tak i za wiele się nie wydarzyło przez ten czas. Bo się wydarzyło.

Co się wydarzyło, pokazuje kolejna zapowiedź sezonu, z fragmentami wywiadów z aktorami. Serwis TVLine zwraca uwagę na bardzo interesującą scenę - czyżby [spoiler!] miał zginąć na polu bitwy?