10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Black Mirror" (Fot. Netflix)

0

Charlie Brooker ma pomysły na sequele odcinków "Black Mirror". Nie wiadomo, czy "American Crime Story: Katrina" dojdzie do skutku. AMC zamawia nowe seriale. A oprócz tego "Star Trek", "You're the Worst" i nie tylko.

1. Nie wiadomo, czy "American Crime Story: Katrina" dojdzie do skutku. Reżyser Anthony Hemingway powiedział w rozmowie z The Hollywood Reporter, że "American Crime Story: Katrina" póki co ugrzęzła, nic na razie nie zostało zrobione i wszyscy czekają na wiadomość od Ryana Murphy'ego co dalej.

2. Charlie Brooker ma pomysły na sequele odcinków "Black Mirror". 4. sezon "Black Mirror" już jest prawie gotowy (ale premiera prawdopodobnie będzie dopiero w 2018 roku), a tymczasem twórca serialu, Charlie Brooker, mówi, że ma w głowie kilka pomysłów na sequele starszych odcinków. Nie wymienił niczego konkretnego, nie wiadomo też, czy kiedykolwiek zostanie to w ogóle zrealizowane. Na razie to tylko luźne pomysły.

3. AMC zamawia nowe seriale. Telewizja AMC ogłosiła zamówienie dla nowego komediodramatu Rainna Wilsona, opowiadającego o facecie, którego ciało przejmują kosmici. Zamówiono także pełny sezon "Dietland", serialu opartego na książce Sarai Walker i opowiadającego o obsesji współczesnego społeczeństwa na temat urody, wagi itp. Ponadto ogłoszono dokument "AMC Visionaries" i zamówiono różne projekty: zainspirowaną filmami klasy B antologię "Shock Theatre" od Grega Nicotero ("The Walking Dead"), antologię "Underbelly" odsłaniającą mroczne strony popkultury, rodzinny dramat "In the Middle of the Street" zaadaptowany ze sztuki Colmana Domingo ("Fear the Walking Dead"), serial science fiction "Liking What You Se" od scenarzysty "Arrival", "The Age of Miracles" opowiadające o tym, jak Ziemia zaczęła wolniej się kręcić, co spowodowało tajemnicze choroby wśród ludzi. Kolejne projekty to "The Ballad of Black Tom", serial o ulicznym nowojorskim muzyku z ery jazzowej, który stanie się częścią tajemniczego spisku, oraz "Wicked West", czyli zbiór przerażających opowieści o Dzikim Zachodzie. Wszystkie seriale znajdują się w bardzo wczesnej fazie rozwoju.

4. Nie wszyscy wrócą w finałowym sezonie "Teen Wolfa". Nie wszystkie postacie powrócą w finałowym sezonie "Teen Wolfa". TVLine potwierdziło w rozmowie z producentem wykonawczym Jeffem Davisem, że przynajmniej jedna z ulubionych par widzów nie pojawi się w ogóle.

5. Nicole Kidman chętnie by zrobiła kolejny serial. Nicole Kidman, która teraz gra w 2. sezonie "Top of the Lake", powiedziała, że jak najbardziej interesuje ją występowanie w kolejnych serialach i że chętnie by zagrała dla odmiany w jakiejś komedii.

6. "Star Trek" przedstawia pierwszego geja w załodze. Porucznik Stamets (Anthony Rapp) będzie pierwszą otwarcie homoseksualną postacią w 51-letniej historii "Star Treka".

rapp-2

7. Priyanka Chopra tworzy bollywoodzką komedię dla ABC. Priyanka Chopra tworzy serial oparty na życiu Madhuri Dixit i opowiadający o Hindusce, która żyje z rodziną na amerykańskim przedmieściu.

8. Mark Moses w "Law & Order True Crime". Znany z "Mad Men" aktor zagra Gila Garcettiego, prokuratora okręgowego. Z kolei Kate Beahan wcieli się w dziennikarkę Diane Sawyer.

9. Kolejne nowe twarze w "You're the Worst". Do obsady 4. sezonu dołączyli Johnny Pemberton ("Syn Zorna") i Brendan Jenning ("Nobodies"). Tego pierwszego zobaczymy w roli kolegi Edgara, tego drugiego - jako nowego męża byłej żony Boone'a, faceta, z którym teraz spotyka się Gretchen.

10. Jaina Lee Ortiz w spin-offie "Chirurgów". Znana z "Rosewood" aktorka dostała jedną z głównych ról w nowym serialu Shondalandu, który będzie opowiadać o strażakach z Seattle.

 • Bahgee

  A Sulu w Star Trek: Beyond to co?

  • Michał Woźnicki

   To samo od razu pomyślałem.

 • Michał Woźnicki

  ACS Katrina... no cóż nie dziwi mnie, że projekt ugrzązł. Murphy ma mnóstwo projektów w przygotowaniu a jeszcze więcej w głowie. Nie może pracować non stop więc od pomysłu do działania i powstania każdego z nich może trochę czasu minąć i dlatego nie zdziwiłbym się, gdyby pasja do tego projektu trochę się ulotniła. Tym bardziej jeśli wpada się na coś lepszego (chociażby ACS Versace).

 • LuKe

  Niech AMC wreszcie wypowie się w sprawie serialu "The terror". Nie mam pojęcia czy ta produkcja będzie dobra ale od dawna działa pozytywnie na moją wyobraźnię. Serial miał zadebiutować w tym roku ale panuje zupełna cisza informacyjna w jego sprawie, a jesteśmy za półmetkiem roku.

  Co do powrotu pewnych osób do "Teen Wolfa". Są to postacie, których powrót nie miałby sensu lub takie, za którymi i tak większość widzów nie będzie tęsknić. Większość chce Stilesa, Dereka i Jaxona i wszyscy pojawią się choć na chwilę.

  Nicole Kidman jest dobrą aktorką ale ostatnio naprawdę mnie nie przekonuje. Zarówno w "Wielkich kłamstewkach" jak i w "Top of the lake" jest irytująca. Uważam, że gra przesadnie. Meryl Streep też się to ostatnio zdarza. I to nie chodzi o to, że jej postacie są ekspresyjne i pełne skomplikowanych emocji - to rozumiem. Ale nie kupuję jej podejścia do ról i uważam, że jej gra jest mało subtelna, egzaltowana i teatralna.

 • kpaax

  ta fotka na górze to chyba Sense8 raczej...