Top 10: Najbardziej niekonwencjonalni serialowi lekarze

Fot. FOX/NRK/Showtime/NBC

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Z okazji premiery serialu "Valkyrien. Klinika przetrwania" w Ale kino+ (6 sierpnia o godz. 20:10) przyglądamy się nietypowym, barwnym serialowym lekarzom, którzy z różnych powodów mają poplątane życie.

Dr Ravn (Sven Nordin) - "Valkyrien. Klinika przetrwania"

"Valkyrien. Klinika przetrwania" (Fot. NRK)

"Valkyrien. Klinika przetrwania" (Fot. NRK)


Najnowszy kandydat na najbardziej niekonwencjonalnego serialowego lekarza nazywa się Ravn, pochodzi z Norwegii i gdyby nie jedno nieprzewidziane wydarzenie, byłby pewnie zupełnie zwyczajnym facetem w średnim wieku, ze stabilną pracą, dobrą pozycją społeczną i sympatyczną rodziną. Wszystko się zmienia, kiedy jego żona, Vilma (Pia Halvorsen), zapada na nieznaną chorobę i okazuje się, że nie da się jej pomóc tradycyjnymi metodami.

Nasz bohater wybiera więc metody nieoficjalne. Najpierw posyła do diabła wszystkich współpracowników ze szpitala, którzy tylko bezradnie rozkładają ręce, patrząc na jego dramat, a następnie zakłada razem z niejakim Leifem (Pål Sverre Hagen) - anarchistą, preppersem i internetowym wariatem, wieszczącym bliską apokalipsę - podziemną klinikę w tunelu metra w Oslo.

Jego pacjentami będą od teraz wszyscy ci, którzy albo są wykluczeni przez system, albo mają powody, by nie ufać państwowej służbie zdrowia. To oznacza, że wiele się zmieni w życiu szanowanego doktora, który będzie musiał przekraczać kolejne granice, przymykać oko na przestępczą działalność swoich pacjentów i traktować jak partnera człowieka, którego metody niekoniecznie mu się podobają.

"Valkyrien. Klinika przetrwania" to jeden z tych seriali, gdzie granice pomiędzy tym co czarne i białe bardzo szybko stają się nieostre, a głównemu bohaterowi kibicuje się, nawet kiedy łamie prawo, kłamie, bierze udział w porwaniach ludzi i zaniedbuje własną córkę. O serialu, który ma premierę 6 sierpnia o godz. 20:10 w Ale kino+, więcej przeczytacie w Serialowej alternatywie, a my już teraz witamy doktora Ravna w gronie najbardziej interesujących serialowych lekarzy.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA