10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Wyciekł kolejny odcinek "Gry o tron". Aktorzy z "Mad Men" zagrają w nowym serialu Matthew Weinera. Abigail Spencer w obsadzie "Chirurgów". A oprócz tego "Trzynaście powodów", "Supergirl" i nie tylko.

1. Wyciekł kolejny odcinek "Gry o tron". HBO znów nie upilnowało swoich smoków. 4. odcinek 7. sezonu wyciekł na dwa dni przed premierą. Wyciek nie ma związku z akcją hakerów - tym razem winę ponosi hinduski dystrybutor, Star India.

2. Aktorzy z "Mad Men" w nowym serialu Matthew Weinera. Christina Hendricks, John Slattery, a także nominowana do Oscara Isabelle Huppert ("Elle") oraz Jack Huston ("Boardwalk Empire"), Amanda Peet ("Togetherness") i Marthe Keller ("Marathon Man") zagrają w "The Romanoffs", nowym serialu twórcy "Mad Men". Serial, który Weiner sam pisze, reżyseruje i produkuje, opowiadać będzie historie różnych ludzi, którzy wierzą, że są potomkami rosyjskiej dynastii Romanowów. Premiera w przyszłym roku na Amazonie.

3. Carlos Bernard w 3. sezonie "Supergirl". Znany z "24 godzin" Carlos Bernard pojawi się w roli ojca Maggie Sawyer.

4. Zmiana w ramówce Comedy Central - "Rick i Morty" będą później. Od najbliższego piątku nowe odcinki "Ricka i Morty'ego" będą pokazywane w Comedy Central o godz. 23:30.

5. Netflix stworzył parodię seriali dokumentalnych. Netflix poszedł na całość i zrobił serial true crime o przestępcy, który rysuje penisy. Główną rolę gra znany z YouTube Jimmy Tatro. "American Vandal" zadebiutuje 15 września, cały sezon będzie składał się z ośmiu 30-minutowych odcinków.

6. John Lithgow może powrócić w 2. sezonie "Trial & Error". Zdjęcia do 2. sezonu sitcomu NBC jeszcze się nie rozpoczęły, ale wiadomo, że prawnik grany przez Nicholasa D'Agosto i jego ekipa zajmą się nową sprawą. Według serwisu Deadline nowy morderca ponoć ma być kobietą, w jakiś sposób powiązaną z profesorem poezji z 1. sezonu. W ten sposób Lithgow mógłby powrócić na kilka odcinków.

7. "This Is Us" straciło jedną z nominacji do Emmy. Serialowi odebrano nominację za kostiumy w finale sezonu, odcinku "Moonshadow". Poszło jak zwykle o drobiazg - aby serial mógł zostać nagrodzony za współczesne kostiumy, przynajmniej 51% akcji musi dziać się w ostatnich 25 latach. W tym przypadku za dużo było wycieczek do lat 70.

8. Abigail Spencer w obsadzie "Chirurgów". Znana ostatnio z "Timeless" Abigail Spencer będzie nową Megan Hunt, siostrą Owena. Bridget Regan, która grała ją wcześniej, nie może wrócić do serialu ze względu na konflikt w harmonogramach.

9. Nia Long dołącza do "NCIS: Los Angeles". Nia Long będzie w stałej obsadzie kryminalnego tasiemca. Zagra Shay Mosely, byłą agentkę Secret Service, która dołączy do serialowej ekipy.

10. "Trzynaście powodów" a możliwy wzrost liczby samobójstw. Pojawiło się badanie, z którego wynika, że w ciągu trzech tygodni po wypuszczeniu "Trzynastu powodów" wzrost liczby wyszukiwań frazy "samobójstwo" w Google wyniósł ok. 900 tys. Nie wiemy oczywiście, czy to oznacza, że więcej osób zaczęło naprawdę myśleć o samobójstwie.

REKLAMA