8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

0

"Opowieść podręcznej" zgarnia nagrody amerykańskich krytyków. Matthew Morrison powróci w 14. sezonie "Chirurgów". Powstanie serialowa "Mroczna Wieża". A oprócz tego "How to Get Away with Murder" i nie tylko.

1. Rozdano nagrody TCA, wielkie zwycięstwo "Opowieści podręcznej". Television Critics Association Awards, czyli stowarzyszenie amerykańskich krytyków telewizyjnych, rozdało swoje nagrody. "Opowieść podręcznej" wygrała podwójnie - jako program roku i najlepszy serial dramatyczny. Najlepszym nowym programem zostało "This Is Us", "Atlanta" dostała nagrodę dla najlepszej komedii, a "Wielkie kłamstewka" dla miniserialu. Nagrody dla najlepszych aktorów (nie ma podziału ze względu na płeć, tylko na komedię i dramat) otrzymali Donald Glover za "Atlantę" oraz Carrie Coon za "Pozostawionych" i "Fargo". Pełna lista zwycięzców tutaj (włącznie z wszystkimi nominacjami).

2. Matthew Morrison powróci w 14. sezonie "Chirurgów". Matthew Morrison pojawi się ponownie w roli męża Jo. ABC nie potwierdza tego oficjalnie, ale sam aktor mówi, że jego postać będzie odgrywać w nowym sezonie większą rolę.

3. Mąż Violi Davis pojawi się w "How to Get Away with Murder". Julius Tennon, który jest nie tylko mężem serialowej gwiazdy, ale i producentem, zagra gościnnie w 4. sezonie "How to Get Away with Murder".

4. Kolejne nowe twarze w obsadzie "Alexa & Katie". Do obsady młodzieżowego serialu Netfliksa dołączyli Jack Griffo i Kerri Medders.

5. Meagan Good powtórzy swoją rolę z "Californication" w nowym serialu. Meagan Good pojawi się jako Kali z "Californication" w "White Famous", nowej komedii telewizji Showtime. Oba seriale łączy nazwisko twórcy, Toma Kapinosa.

6. "Valkyrien. Klinika przetrwania" dziś wieczorem w Ale kino+. W niedzielę 6 sierpnia o godz. 20:10 w Ale kino+ startuje norweski serial "Valkyrien. Klinika przetrwania", opowiadający o podziemnej klinice w tunelu metra w Oslo. Kto za tym stoi, czemu taka klinika powstała i o czym właściwie jest ten serial? O tym wszystkim przeczytacie u nas w Serialowej alternatywie.

7. Powstanie serialowa "Mroczna Wieża". Jest potwierdzenie, że Sony Pictures TV i MRC tworzą serial "The Dark Tower" na podstawie powieści Stephena Kinga. Serial jest niezależny od filmu, a jego produkcję prowadzić będzie Glen Mazzara ("The Walking Dead").

8. Edie Falco w zwiastunie i na plakacie "Law & Order True Crime: The Menendez Murders". W zwiastunie pojawiają się po raz pierwszy Josh Charles jako dr Jerome Oziel, psychiatra tytułowych braci, i Heather Graham jako jego kochanka, Judalon Smyth. Serial NBC w stylu true crime startuje 26 września, całość będzie składać się z 8 odcinków.

law-order-menendez0567

REKLAMA