Nasz top 10: Najlepsze seriale lipca 2017

"Gra o tron" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Lipiec upłynął pod znakiem przygotowań do ataku smokiem, ale na "Grze o tron" serialowy świat nie zaczyna się ani tym bardziej nie kończy. Doceniamy także "Top of the Lake", "Niepewne" czy "Ricka i Morty'ego".

10. "Orphan Black" (powrót na listę)

"Orphan Black" (Fot. BBC)

"Orphan Black" (Fot. BBC)

W finałowym sezonie "Orphan Black" twórcy serwują nam dokładnie to, do czego przez lata przyzwyczaili. Jest więc sporo akcji, jeszcze więcej twistów, nieoczekiwane sojusze, starzy i nowi wrogowie oraz rzecz jasna klony i ich dramaty. Trudno żeby ekscytowało to wszystko równie mocno jak kilka sezonów temu, ale nie można zaprzeczyć, że serial odchodzi w całkiem przyzwoitym stylu, próbując po drodze w satysfakcjonujący sposób zamknąć wszystkie wątki.

Wychodzi to raz lepiej, raz gorzej i łatwo zauważyć, że czasami scenariusz idzie po linii najmniejszego oporu. Da się to jednak wybaczyć, bo twórcy potrafią wynagrodzić jego słabości w inny sposób. Ot, choćby dobrze poprowadzonym wątkiem Rachel (przy okazji którego przypomniano, że "Oprhan Black" potrafi być obrzydliwe jak mało co) czy zaskakująco emocjonalnym rozwiązaniem kwestii Pani S.

Miłe to uczucie, gdy po długim okresie oglądania efektownej, ale i raczej beznamiętnej bieganiny, serial znów wzbudza emocje. "Orphan Black" w porę wróciło do najprostszych rozwiązań i bez względu na to, jak się cała historia zakończy, wydaje się, że to właściwa droga. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA