"Electric Dreams" - surrealistyczny zwiastun serialowej adaptacji książek Philipa K. Dicka

"Electric Dreams" (Fot. Channel 4)

0

Amazon i brytyjska telewizja Channel 4 szykują antologię na podstawie nowel Philipa K. Dicka. Obsada jest fantastyczna, świetnie wygląda także pierwszy zwiastun.

"Philip K. Dick's Electric Dreams" to nowy serial science fiction, oparty na opowiadaniach pisarza, któremu zawdzięczamy m.in. "Raport mniejszości" i "Łowcę androidów". W planach jest 10 odcinków, z których każdy będzie odrębną całością. W produkcję zaangażowany jest Amazon, a także brytyjska telewizja Channel 4, która pierwotnie emitowała "Black Mirror".

Serial tworzą Ronald D. Moore ("Outlander", "Battlestar Galactica") i Michael Dinner ("Masters of Sex"). Jednym z producentów jest także Bryan Cranston ("Breaking Bad"), którego zobaczymy również na ekranie. Poza tym w serialu pojawią się m.in. Anna Paquin, Benedict Wong, Terrence Howard, Mireille Enos, Greg Kinnear, Steve Buscemi, Lara Pulver, Richard Madden, Mel Rodriguez, Vera Farmiga, Annalise Basso, Maura Tierney, Essie Davis, Liam Cunningham i Ruth Bradley.

Wypełniony surrealistycznymi obrazami zwiastun - w którym pojawia się m.in. człowiek-świnia i chłopiec ostrzegający nas, że jego tata jest kosmitą - zapowiada prawdziwą ucztę dla fanów seriali w stylu "Black Mirror" czy "Strefy mroku". Sposób, w jaki Cranston zapowiada serial (w tym przypadku dla australijskiego serwisu VoD Stan), przypomina to, co robił Rod Sterling, kiedy zapraszał widzów na "Strefę mroku".