Ile zarabiają gwiazdy seriali? Robert De Niro goni ekipę "The Big Bang Theory" na tegorocznej liście płac

"Teoria wielkiego podrywu" (Fot. CBS)

Jesteście ciekawi, ile zarabiają teraz aktorzy z najpopularniejszych sitcomów, ile ekipa "Gry o tron" i co tutaj robi Robert De Niro? Oto tegoroczna lista płac aktorskich.

Serwis Variety zaprezentował tegoroczną listę płac aktorskich. Zeszłoroczną możecie sprawdzić tutaj - na jej szczycie, obok ekipy "The Big Bang Theory", która co roku bije wszystkich na głowę, były m.in. panie z "Gilmore Girls". W tym roku krajobraz trochę się zmienił, pojawiło się sporo nowych produkcji i okazało się, że Amazon z Netfliksem są gotowe zapłacić naprawdę dużo gwiazdom, które mogą wypromować cały serial.

Tak właśnie jest z Robertem De Niro, którego amazonowy serial - obecnie klasyfikowany jako niezatytułowany projekt Davida O. Russella - właśnie powstaje. Aktor dostaje 775 tys. dolarów za odcinek, co wystarczy, by znaleźć się na szczycie w kategorii "Seriale dramatyczne". Za nim tradycyjnie już Mark Harmon z "NCIS" i piątka aktorów z głównej obsady "Gry o tron", która zarabia po 500 tys. dol. za odcinek serialu. Tyle samo dostanie Kevin Costner za każdy z 10 odcinków "Yellowstone" - pierwszego serialu Paramount Network, do którego zdjęcia właśnie ruszają. W klubie aktorów zarabiających po pół miliona za odcinek znajduje się także Kevin Spacey z "House of Cards".

Wysoko na liście znajdują się również Claire Danes, Ellen Pompeo, duet z "Shameless", Billy Bob Thornton, małżeństwo z serialu "Ozark", Anthony Hopkins czy Kiefer Sutherland. Ekipa "This Is Us" na razie wypada dość skromnie, ale jeśli serial będzie sobie dobrze radził w kolejnych latach, należy spodziewać się podwyżki. Oto pełna lista najlepiej zarabiających aktorów z seriali dramatycznych wg Variety.

variety-drama

W komedii wciąż rządzi piątka z "The Big Bang Theory", która teraz zarabia "tylko" po 900 tys. dolarów za odcinek, po to aby podwyżkę mogły dostać także ich koleżanki, Mayim Bialik i Melissa Rauch (o równości płac nie ma mowy, obie dostają po 500 tys.). Za nimi znalazł się Dwayne Johnson, który za odcinek "Graczy" zgarnia 650 tys. dolarów.

Po pół miliona dostaje szóstka aktorów z "Modern Family", a za nimi mamy Jeffreya Tambora, duet z "Roseanne", Julię Louis-Dreyfus i całą ekipę "Will & Grace". Zestawienie aktorów komediowych zamyka skromnie prezentujący się przy bogatszych kolegach Donald Glover i jego "Atlanta".

variety-comedy

REKLAMA