Cofnij się, by poznać prawdę. Zwiastun "Rellik" - nowego kryminału twórców "The Missing"

"Rellik" (Fot. BBC)

0

Narzekacie na nudne, schematyczne i przewidywalne kryminały? "Rellik", nowy serial BBC, może zatem być właśnie dla Was, bo to produkcja, w której wszystko ma być na opak.

Brytyjskie kryminały nigdy nam się nie znudzą, a gdy robią je lubiani przez nas twórcy i jeszcze podchodzą do tematu w nieoczywisty sposób, to tym bardziej jesteśmy ciekawi efektów. "Rellik", 6-odcinkowy serial, który w BBC zadebiutuje 11 września (w Polsce pokaże go Cinemax) to najnowsze dzieło Harry'ego i Jacka Williamsów ("The Missing", "One of Us"), które odwróci stary jak świat motyw detektywa i mordercy do góry nogami.

Podstawowe założenie historii można wywnioskować po tytule - "Rellik" to "Killer" czytane od tyłu. Tak też ma wyglądać serial, który opowie historię seryjnego mordercy od końca. Zaczniemy więc od złapania zabójcy, a potem będziemy się cofać w czasie, aż do początków jego działalności. Mamy dzięki temu poznać odpowiedź na pytanie, co sprawia, że jeden człowiek staje się bezwzględnym mordercą, a drugi ścigającym go stróżem prawa.

W centrum opowieści ma się znaleźć Gabriel Markham (w tej roli znany z "Gry o tron" i "Fortitude" Richard Dormer), enigmatyczny, charyzmatyczny i bezlitosny detektyw napędzany obsesją schwytania zabójcy, który pozostawił ślad zarówno w jego psychice, jak i na ciele. Jego partnerkę, Elaine, zagra Jodi Balfour ("Quarry"), a poza nią w obsadzie są Rosalind Eleazar ("Harlots"), Paterson Joseph ("Pozostawieni"), Paul Rhys ("Victoria"), Lærke Winther ("Dicte") oraz Michael Shaeffer.