Magia i starożytność. "Britannia" - zwiastun serialowego widowiska w historycznej oprawie

"Britannia" (Fot. Sky Atlantic)

Druidzi, celtyckie wojowniczki i rzymscy legioniści w świecie, w którym rzeczywistość przenika się z mistycyzmem. Zobaczcie zwiastun "Britannii", widowiskowego serialu Sky Atlantic.

Łącząca historię z elementami fantasy "Britannia" to koprodukcja Sky i Amazona, która zadebiutuje na początku 2018 roku i przeniesie nas w czasy starożytne. Akcja będzie się rozgrywać w 43 roku, gdy rzymska armia pod dowództwem Aulusa Plautiusa (w tej roli znany z "The Walking Dead" David Morrissey) rozpoczęła podbój Brytanii, napotykając jednak opór ze strony zamieszkujących te tereny Celtów i tajemniczych druidów.

Przywódcę tych ostatnich, Verana, zagra Mackenzie Crook ("Piraci z Karaibów"), natomiast Nikolaj Lie Kaas ("The Killing") wcieli się w druida Divisa. Z kolei Kelly Reilly ("Detektyw") i Zoë Wanamaker ("Mr Selfridge") zagrają Kerrę i Antedię, rywalizujące ze sobą przywódczynie Celtów, które będą musiały zjednoczyć się w walce przeciwko najeźdźcy. Autorem scenariusza jest Jez Butterworth ("Spectre"). Mamy już pierwszą zapowiedź i sporo zdjęć.

britannia1

britannia2

britannia3

britannia4

Britannia

Britannia

Britannia

Britannia

Britannia

REKLAMA