Skrzywdzona dziewczyna czy bezwzględna morderczyni? Zwiastun "Alias Grace" - nowego serialu Netfliksa

"Alias Grace" (Fot. Netflix)

0

Czas zamienić czerwone szaty z Republiki Gileadzkiej na skromną więzienną sukienkę z XIX-wiecznej Kanady. Kolejna powieść Margaret Atwood jesienią trafi na mały ekran.

"Alias Grace", 6-ocinkowy miniserial Netfliksa i kanadyjskiej telewizji CBC, opowie prawdziwą historię kontrowersyjnego wyroku wykonanego na Grace Marks (w tej roli znana z "11.22.63" Sarah Gadon). To pochodząca z Irlandii kanadyjska służąca, która w 1843 roku wraz ze stajennym Jamesem McDermottem (Kerr Logan) została oskarżona o zabójstwo swojego pracodawcy, Thomasa Kinneara (Paul Gross), i Nancy Montgomery (Anna Paquin), jego pomocy domowej oraz kochanki w jednym.

Nowy zwiastun pokazuje, jak skomplikowana jest sprawa Grace Marks. Główna bohaterka mówi, że nie pamięta, żeby popełniła zbrodnię, ale niełatwo jej uwierzyć. Wraz z kolejnymi scenami staje się oczywiste, że nic w tej sprawie oczywiste nie jest, a Grace może po prostu kłamać.

Edward Holcroft wciela się w młodego lekarza, który miał obsesję na punkcie Grace i jej sprawy. Z kolei Zachary Levi pojawia się w zwiastunie jako magik/spec od hipnozy, który ostrzega główną bohaterkę, że jest "otoczona niebezpieczeństwem".

Twórczynią serialu jest Sarah Polley ("Take This Waltz"), całość wyreżyseruje Mary Harron ("American Psycho"). "Alias Grace" będzie mieć światową premierę 3 listopada na Netfliksie.

AliasGrace_KA_Vertical_24x36-R1