On wrócił i nic się nie zmieniło - oznajmia zwiastun 9. sezonu "Pohamuj entuzjazm"

"Pohamuj entuzjazm" (Fot. HBO)

0

Po długiej przerwie tej jesieni w HBO pojawi się nowy sezon komedii Larry'ego Davida, a zwiastun nie pozostawia wątpliwości, że ten jest nadal zirytowany na cały świat. Gotowi na solidną porcję złośliwości?

"Możecie być szczęśliwi, ale nie przy mnie" - oznajmia Larry David zakochanej parze, a my już wiemy, że powracający do HBO po 6 latach serial i jego bohater nie zmienili się ani trochę. Nowy zwiastun 9. sezonu "Pohamuj entuzjazm" udowadnia, że choć minęło dużo czasu, Larry to nadal ten sam, pozbawiony krzty troski i empatii człowiek, którego zrzędzenia nie da się nie lubić.

A narzekać w nowych odcinkach zdecydowanie będzie miał na co, począwszy od irytujących drobnostek, jak kończący się w najgorszym momencie żel pod prysznic i urwane sznurówki, poprzez ludzi płaczących na pogrzebach i atakujące z zaskoczenia hostessy, a skończywszy na sędzim, który chyba nie podziela jego światopoglądu. Zresztą nie tylko on, co prowadzi do szeregu scen z ludźmi w mniej i bardziej sympatyczny, a czasem całkiem dosłowny sposób wyrzucającymi Larry'ego za drzwi. Trzeba się z tym liczyć, gdy jesteś cynicznym mizantropem.

Czy po latach Larry stał się jeszcze bardziej zgryźliwy, przekonamy się już 1 października, gdy "Pohamuj entuzjazm" wróci z 9. sezonem. Oprócz starej obsady (m.in. Cheryl Hines i Jeff Garlin) w serialu ma się pojawić sporo gwiazd w gościnnych rolach, ot choćby Bryan Cranston, który najwyraźniej został nowym terapeutą Larry'ego. Cóż, życzymy cierpliwości, na pewno będzie potrzebna.