10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Narcos" (Fot. Netflix)

0

W Meksyku zginął członek ekipy "Narcos". "Outlander" z rekordową oglądalnością. Temat muzyczny "Star Trek: Discovery". A oprócz tego "Black Mirror" vs Apple, koniec "Stitchers", serialowe "Prawdziwe kłamstwa" i nie tylko.

1. W Meksyku zginął członek ekipy "Narcos". W 4. sezonie "Narcos" miało przenieść się do Meksyku, ale możliwe, że Netflix zmieni plany. Wszystko dlatego, że 37-letni Carlos Muñoz Portal, członek ekipy zajmujący się wyszukiwaniem lokacji do serialu, został zastrzelony. Znaleziono go martwego w aucie z ranami postrzałowymi, po tym jak jeździł i fotografował różne miejsca, związane z biznesem narkotykowym. Jego przyjaciel powiedział mediom, że prawdopodobnie zginął, bo jego obecność dostrzeżono, zaczęto go śledzić i zorientowano się, że zbiera informacje na temat kartelu.

2. "Outlander" z rekordową oglądalnością. Pierwszy odcinek 3. sezonu obejrzało w wieczór premiery w telewizji Starz 2,09 mln widzów. To rekord i zarazem największa oglądalność od czasu odcinka "The Wedding" z 1. sezonu, który miał oglądalność 2,04 mln.

3. "Stitchers" skasowane po trzech sezonach. Telewizja Freeform skasowała "Stitchers", zostawiając widzów z cliffhangerem z 3. sezonu.

4. FOX zamówił pilot serialu "Prawdziwe kłamstwa". Komedia "Prawdziwe kłamstwa" z 1994 roku, w której grali Arnold Schwarzenegger i Jamie Lee Curtis, ma szansę dostać drugie życie jako serial. Producentami pilota zamówionego przez FOX są m.in. reżyser filmu James Cameron i Marc Guggenheim ("Arror"), który ma napisać scenariusz.

5. Hulu wyda w przyszłym roku 2,5 mld dolarów na content. Wzrost wydatków na treści i 7 nowych seriali oryginalnych - taki plan ma Hulu na przyszły rok. Dla porównania, Netflix wyda w przyszłym roku na filmy i seriale ok. 7 mld dolarów, a Amazon ok. 4,5 mld.

6. Nowy wynalazek Apple prosto z "Black Mirror". Apple zaprezentowało w tym tygodniu nowego iPhone'a, a w nim nowe emoji, zwane animoji. To emotikony, które możemy sami sobie tworzyć, wykonując konkretne grymasy do kamery smartfona. Ten następnie to odwzorowuje i w ten sposób emoji będą bardziej odzwierciedlać emocje właściciela urządzenia. Ta nowość nie jest całkiem nowa - w "The Waldo Moment", odcinku "Black Mirror" z 2013 roku, w taki właśnie sposób sterowano twarzą Waldo, której mimika odzwierciedlała miny robione przez stojącego za nim człowieka. Charlie Brooker i spółka oczywiście już zdążyli to podobieństwo skomentować w swoim stylu - to nie jest prawdziwy gif z konferencji Apple!

7. Starz zamawia nowy serial "Vida". "Vida" to składający się z półgodzinnych odcinków serial dramatyczny, który opowiadać będzie o dwóch siostrach pochodzenia meksykańskiego, które mieszkają w Los Angeles, ale nie są ze sobą zbyt blisko. Okoliczności zmuszają je do powrotu w rodzinne strony i konfrontacji z przeszłością, a także szokującą prawdą dotyczącą tożsamości ich matki. Główne role zagrają Veronica Osorio ("The Carmichael Show", "Girlboss") i Melissa Barrera ("Club de Cuervos"). Produkcję poprowadzi Tanya Saracho ("How to Get Away With Murder", "Looking").

8. Luka Sabbat w obsadzie "Grown-ish". Luka Sabbat zagra jednego ze studentów - nowych znajomych Zoey z "Black-ish", która teraz będzie mieć własny serial.

9. Tak brzmi temat muzyczny "Star Trek: Discovery". Twórcą jest Jeff Russo.

10. Zwiastun 3. sezonu "Fuller House". Serial wraca 22 września, równo 30 lat po debiucie "Pełnej chaty". Jeszcze jeden nowy klip znajdziecie tutaj.

fullerhouse_s3_vertical-main_rgb