8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

0

HBO znów zgarnia najwięcej nagród Emmy. Twórcy "Westworld" obiecują krwawą łaźnię w 2. sezonie. W "Stranger Things" będzie emocjonalny roller coaster. A oprócz tego rocznica "Plotkary" i nie tylko.

1. Rozdano nagrody Emmy, HBO znów bierze najwięcej. Tegoroczna ceremonia rozdania nagród Emmy upłynęła pod znakiem zwycięstw "Opowieści podręcznej" i "Wielkich kłamstewek". HBO zgarnęło łącznie 29 statuetek, Netflix - 20, NBC - 15, Hulu - 10, ABC - 7, FX - 6 itd. Rekord pobił Netflix, ale przede wszystkim wielki sukces odniosła platforma Hulu, dla której to pierwsze nagrody Emmy w historii. Żeby było ciekawiej, statuetka dla "Opowieści podręcznej" to zarazem pierwsza w historii nagroda Emmy w głównej kategorii dla serwisu streamingowego. Swoją pierwszą Emmy odebrała także Elisabeth Moss, do tej pory tylko nominowana za "Mad Men" i "Top of the Lake". Innego rodzaju rekord pobiła Julia Louis-Dreyfus - to aktorka, która dostała najwięcej nagród Emmy za tę samą rolę (Seliny Meyer w "Veepie").

2. A tak prezentowały się gwiazdy na czerwonym dywanie. Najlepiej i najgorszej ubrane gwiazdy znajdziecie tutaj (przy czym już do Was należy decyzja, która sukienka świetna, a która trochę mniej świetna). Serwis E! Online zrobił z kolei ranking srebrnych sukni. Bardzo popularny kolor w tym roku!

3. Twórcy "Westworld" obiecują krwawą łaźnię w 2. sezonie. Lisa Joy i Jonathan Nolan, czyli twórcy "Westworld", zdradzili w rozmowie z Michaelem Ausiello, że ostatnio już w ogóle nie śpią, bo pracują nad 2. sezonem. Lisa Joy zadebiutowała jako reżyserka w 4. odcinku i, jak zauważył jej mąż oraz współtwórca serialu, zamieniła ten odcinek w prawdziwą krwawą łaźnię, która jest bardziej przerażająca i niepokojąca, niż początkowo planowano.

4. A w "Stranger Things" będzie emocjonalny roller coaster. Michael Ausiello złapał także na czerwonym dywanie braci Dufferów, czyli twórców "Stranger Things". Panowie powiedzieli, że wątek Jedenastki będzie zupełnie inny, niż się spodziewamy. Millie Bobby Brown zafunduje nam w tym roku emocjonalny roller coaster, który będzie związany z jednej strony z tym, że ma supermoce, a z drugiej, że wkracza w trudny wiek nastoletni. Zapytani o planowaną liczbę sezonów, odpowiedzieli, że może cztery, a może jednak pięć - na pewno nie chcieliby ciągnąć serialu w nieskończoność.

5. Produkcje HBO na festiwalu w Gdyni. Jeśli mieszkacie w Trójmieście albo przyjechaliście specjalnie na Festiwal Polskich Filmów Fabularnych do Gdyni, będziecie mogli obejrzeć dzisiaj film "Arcyoszust", a jutro "Kroniki Times Square" w Multikinie. Szczegóły tutaj, a my polecamy zwłaszcza "Kroniki", które wyglądają tak, że aż żal oglądać je inaczej niż w kinie.

6. Jennifer Lawrence brała udział w przesłuchaniu do "Plotkary". Przy okazji 10. rocznicy debiutu "Plotkary" twórca serialu, Josh Schwartz, zdradził, że Jennifer Lawrence brała udział w przesłuchaniu do roli Sereny van der Woodsen i ponoć była bardzo zawiedziona, kiedy jej nie dostała. Aktorka, która dziś gra oscarowe role, miała wtedy 16 lat.

7. Robin Thomas w "Law & Order True Crime". Znany ostatnio z "Crazy Ex-Girlfriend" aktor pojawi się w "Law & Order True Crime: The Menendez Murders" jako prokurator David Conn.

8. Netflix promuje swoje stand-upy podczas rozdania Emmy. W ramach przewrotnej kampanii "Netflix Is a Joke" Ellen DeGeneres, Jerry Seinfeld, Dave Chappelle i Chris Rock stali się na moment częścią netfliksowych seriali. Spot pokazano podczas rozdania Emmy.