10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Znamy reżyserów 8. sezonu "Gry o tron". "Young Sheldon" ze świetnym startem. Kadry z "The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story" i "Trust" w teaserze od FX. A oprócz tego "Gilmore Girls", "Homeland" i nie tylko.

1. Znamy reżyserów finałowego sezonu "Gry o tron". Serwis "Entertainment Weekly" podał nazwiska reżyserów 8. sezonu "Gry o tron". Powrócą reżyserzy najlepszych odcinków serialu, Miguel Sapochnik ("Hardhome", "The Battle of the Bastards", "The Winds of Winter") i David Nutter ("The Rains of Castamere", czyli Krwawe Gody), a finał serialu osobiście wyreżyserują showrunnerzy, David Benioff i Dan Weiss. Sapochnik prawdopodobnie wyreżyseruje aż trzy odcinki, co może oznaczać, że czekają nas kolejne spektakularne bitwy.

2. Bob Newhart ponownie w "The Big Bang Theory". Bob Newhart powróci jako profesor Proton w odcinku z 2 listopada. Zobaczymy także ponownie Wila Wheatona.

3. Świetny start komedii "Young Sheldon". Mały Sheldon znakomicie sobie poradził ze zdobywaniem milionów widzów, oczywiście przy wsparciu dużego Sheldona. Oglądalność premiery "Young Sheldon" wyniosła 17,21 mln/3,8 i była tylko trochę mniejsza od oglądalności premiery 11. sezonu "The Big Bang Theory" (17,65 mln/4,1). Z serali CBS znacznie słabiej wypadło "Me, Myself & I" (7,46/1,6). W NBC nie najlepszy debiut po "The Voice" zaliczyło "The Brave" (5,96 mln/1,3). Dobry debiut w ABC miał "The Good Doctor" (11,22 mln/2,2).

4. Courtney Grosbeck w obsadzie "Homeland". Aktorka wcieli się w siostrzenicę Carrie - nastolatkę, która spędza weekendy na demonstracjach przeciwko administracji prezydent Keane.

5. Nowe osoby w obsadzie "Saturday Night Live". Chris Redd ("Disjointed"), Heidi Gardner ("SuperMansion") i występujący w Chicago komik Luke Null dołączyli do obsady 43. sezonu "Saturday Night Live". Start w najbliższą sobotę, premierę poprowadzi Ryan Gosling, a gościem muzycznym będzie Jay-Z.

6. Czy jest szansa na więcej "Gilmore Girls"? Amy Sherman-Palladino i Dan Palladino podpisali kontrakt z Amazonem, ale to nie oznacza, że "Gilmore Girls" nigdy nie wróci. TVLine donosi, że kontrakt zawiera klauzulę, która pozwala twórcom na współpracę z Netfliksem w tym jednym przypadku. Tyle że mogą nie mieć na to czasu w najbliższych latach.

7. Rusza produkcja finałowego odcinka "Sense8". Miguel Angel Silvestre, który gra Lito, napisał na Instagramie, że zdjęcia już startują. Premiery możemy spodziewać się w 2018 roku.

8. Amy Jackson pojawi się w "Supergirl". Znana z bollywoodzkich filmów aktorka wcieli się w Saturn Girl.

9. HBO zamawia kosmiczną komedię od twórcy "Veepa". Armando Iannucci tworzy odcinek pilotowy (i od razu pisze dodatkowe scenariusze) serialu "Avenue 5", który będzie komedią osadzoną w kosmosie.

10. Kadry z "The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story" i "Trust" w nowym teaserze od FX. Telewizja FX zaprezentowała przegląd tego, co nas czeka w najbliższych miesiącach. Pojawiają się m.in. krótkie sceny z dwóch wyżej wymienionych seriali.

REKLAMA