Mulder i Scully zamienili się miejscami. Mamy pierwsze zdjęcia i spoilery z 11. sezonu "Z Archiwum X"

"Z Archiwum X" (Fot. FOX)

"Z Archiwum X" raz jeszcze do nas wróci, by postawić raczej na potwory tygodnia niż mitologię. Twórca serialu opowiada o tym, co czeka Muldera i Scully, mamy także pierwsze zdjęcia.

"Z Archiwum X" powróci po raz jedenasty na początku 2018 roku. Obecnie w Vancouver trwają zdjęcia do 10-odcinkowego nowego sezonu, a w "Entertainment Weekly" pojawiły się już pierwsze foty i spoilery prosto od twórcy serialu, Chrisa Cartera.

Kiedy ostatnio widzieliśmy Scully (Gillian Anderson), bohaterka, która jest odporna na kosmicznego wirusa, robiła co mogła, żeby uratować życie Muldura (David Duchovny). Tymczasem na jednym z nowych zdjęć mamy odwrócenie ról - to ona jest w szpitalu, a on wygląda na całkiem zdrowego. Co się stało? "Oczywiście stało się coś nieprzewidzianego" - mówi Chris Carter i dodaje, że ta zamiana była zaplanowana wcześniej i że wszystko idzie zgodnie z planem.

XF-S2_201-sc9-RF_0014_r.JPG

Po tym jak serialowy duet spotkał się po latach i ponownie zaczął ze sobą rozmawiać w zeszłym sezonie, teraz zobaczymy ich, jak zbliżają się do siebie jeszcze bardziej. Carter zapewnia, że ci z nas, którzy kibicowali, żeby ta dwójka ułożyła swoje sprawy, "mają na co czekać". Ale przed nami trudna podróż emocjonalna, bo nad tą relacją nadal ciąży decyzja Scully, żeby oddać Williama do adopcji 15 lat temu. William, który do tej pory był nieobecny, wreszcie w serialu się pojawi.

Sezon będzie składał się z ośmiu odcinków z potworami tygodnia i dwóch zawierających wątek główny. Na początku serial odniesie się do tego, co się wydarzyło w finale 10. sezonu. Zagłębimy się w historię Palacza (William B. Davis) i jego rodzinne powiązania z Mulderem. Potem będzie przeskok czasowy - Mulder i Scully dostaną chwilę spokoju, a następnie przejdą do rozwiązywania spraw tygodnia. Trzeci odcinek, napisany przez Cartera, to wypełniona czarnym humorem komedia z sobowtórami w roli głównej. Potem ton będzie się zmieniał - możemy spodziewać się zarówno cięższych, jak i lżejszych odcinków.

Pośród różnego rodzaju czarnych charakterów pojawi się władcza persona grana przez Barbarę Hershey. Poza tym możemy spodziewać się różnego rodzaju powrotów i wyjaśnienia sprawy agentki Reyes (Annabeth Gish), która okazała się grać w jednej drużynie z Palaczem. Zobaczymy też Skinnera (Mitch Pileggi) z zupełnie nowej strony.

57-3_C009R0PK_YOUNG_CSM_ALI.JPG

REKLAMA