Które seriale warto oglądać? Oceniamy wrześniowe nowości

"The Deuce" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Zanim przejdziemy do październikowych nowości, zapraszamy na podsumowanie września. Było kilka ciekawych premier z Wielkiej Brytanii, kilka mniej interesujących z USA, a poza tym wystartował nowy serial Davida Simona, twórcy "The Wire".

"Gwiazda szeryfa"


"Gwiazda szeryfa" (Fot. Sky Atlantic)

"Gwiazda szeryfa" (Fot. Sky Atlantic)

Trochę kryminał, trochę sensacyjna historia o zemście, a trochę groteskowa opowieść w stylu Tarantino (oczywiście zachowując proporcje). "Gwiazda szeryfa" żongluje gatunkami i tonacjami, potrafiąc w jednej chwili gwałtownie zmienić nastrój i wprowadzić nas w konfuzję – to na serio, czy jednak ktoś sobie z nas kpi? Odpowiedź leży gdzieś pośrodku, a my, uzbrojeni w odpowiednie nastawienie, możemy czerpać z serialu sporo przyjemności.

Ważne jednak, by nie traktować "Gwiazdy szeryfa" zbyt poważnie. To bardziej krwawe guilty pleasure niż poważny dramat, choć czasem może na taki pozować. Punktem zapalnym jest wszak tragedia, do jakiej dochodzi w małym kanadyjskim miasteczku Little Big Bear niedługo po tym, jak w okolicy powstała wielka rafineria, a wraz z nią nadciągnęli przyjezdni pracownicy. Zmieniło to życie miejscowego komendanta policji, Jima Wortha (Tim Roth), który przybył wraz z rodziną na prowincję, by uciec od mrocznej, londyńskiej przeszłości. Ta jednak wkrótce go dopadnie, a wraz z nią powrócą demony, także te ukryte na dnie butelki.

Dodajmy jeszcze do tego tłum przerysowanych, ale barwnych postaci, płynną, choć czasem zwyczajnie niedorzeczną fabułę i kompletny brak subtelności, a wyjdzie produkcja, którą równie dobrze można uznać za jedną z najgorszych premier września, jak i pochłonąć całą w dwa wieczory. Jeśli lubicie Tima Rotha, scenariusze, przy których nie trzeba się wiele namyślać, i szybko upływający przed ekranem czas, to "Gwiazda szeryfa" jest dla Was. Jeśli nie, to lepiej sobie odpuśćcie i to nawet pomimo obecności Christiny Hendricks. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
REKLAMA