"Belfer" już wkrótce nie będzie sam. Canal+ szykuje dwa nowe seriale - kryminalny i szpiegowski

"Belfer" (Fot. Robert Pałka/Canal+)

0

Jesienią wystartują zdjęcia do dwóch nowych polskich seriali Canal+. Jeden to "Kruk", mroczny kryminał dziejący się na Podlasiu, drugi to "Nielegalni" - adaptacja powieści Vincenta V. Severskiego.

Telewizja Canal+ ogłosiła, że już w październiku rozpoczną się zdjęcia do dwóch nowych polskich seriali. "Kruk. Szepty słychać po zmroku" to kryminał, który zabierze widzów na Podlasie, gdzie nie tylko natura jest surowa, ostra i nieprzewidywalna. Tak samo jest z mieszkańcami, którzy skrywają rozmaite tajemnice.

Kiedy w Białymstoku dochodzi właśnie do porwania nastoletniego chłopca, do akcji rusza inspektor Adam Kruk, który zostaje w związku z tą sprawą oddelegowany z Łodzi. Po latach wraca do miasta, w którym dorastał, by zmierzyć się nie tylko ze sprawą porwania, ale także z ciemną stroną swojej przeszłości.

Główną rolę zagra Michał Żurawski ("Dzikie róże", "Jestem mordercą"), a obok niego zobaczymy Cezarego Łukaszewicza ("Belfer"), Katarzynę Wajdę ("Jesteś bogiem"), Andrzeja Zaborskiego ("Róża") oraz Annę Nehrebecką ("Chce się żyć"). Wszystkie odcinki wyreżyseruje Maciej Pieprzyca ("Jestem mordercą", "Chce się żyć"). Pomysłodawcą i scenarzystą serialu jest Jakub Korolczuk, współscenarzysta filmu "Życie po życiu" z Christiną Ricci i Liamem Neesonem. Za zdjęcia odpowiada Jan Holoubek ("Po prostu przyjaźń"), a producentami są Piotr Dzięcioł ("Ida") i Łukasz Dzięcioł z Opus TV.

Druga z nowości Canal+ to "Nielegalni" - adaptacja szpiegowskich powieści Vincenta V. Severskiego. Serial osadzony jest we współczesnych realiach polskich służb specjalnych. Osobiste porachunki, zadawnione rany i polityczne ambicje splatają się ze sobą w ramach szpiegowskiej intrygi, która dzieje się w Warszawie, Stambule, Sztokholmie oraz Mińsku.

Głównego bohatera, Konrada Wolskiego, zagra Grzegorz Damięcki, znany z roli Grzegorza Molendy w 1. sezonie "Belfra". Towarzyszyć mu będą Andrzej Seweryn ("Ostatnia rodzina"), Sylwia Juszczak ("Krew z krwi"), Filip Pławiak ("Czerwony pająk"), Agnieszka Grochowska ("Obce niebo"), Adam Woronowicz ("Sługi boże"), Tomasz Schuchardt ("Cicha noc") i inni.

Serial wyreżyseruje Leszek Dawid ("Jesteś bogiem", "Ki"), operatorem obrazu będzie Piotr Sobociński jr ("Wołyń"), a scenarzystami Dorota Jankojć-Poddębniak ("Czuwaj"), Maciej Kubicki i Bartosz Staszczyszyn. "Nielegalnych" wyprodukują Anna Kępińska i Maciej Kubicki z Telemark ("Bez tajemnic", "Pakt", "Uwikłani").