Zwiastun "Mosaic" - serialu Stevena Soderbergha, w którym to widz wybierze, co chce oglądać

"Mosaic" (Fot. HBO)

W HBO zadebiutuje wkrótce produkcja Stevena Soderbergha z Sharon Stone w obsadzie, która nie będzie zwykłym serialem. To widz za pomocą aplikacji będzie decydować, w jakim kierunku pójdzie.

Były już różne próby tworzenia interaktywnych seriali, ale czegoś takiego jeszcze nie było. HBO zaprezentowało pierwszy zwiastun "Mosaic" - składającego się z 6 odcinków serialu Stevena Soderbergha, który zarazem będzie czymś w rodzaju interaktywnej aplikacji, pozwalającej widzowi podjąć decyzję, jakie wątki chce oglądać, w jakim kierunku chce pójść i jakie w związku z tym zobaczy zakończenie.

Prezentując serial podczas panelu na Future of StoryTelling Festival, Soderbergh wyjaśniał, że "Mosaic" to narracyjny twór, który się rozgałęzia, i dzięki nowym technologiom widz będzie mógł w intuicyjny sposób dokonywać wyborów, nie mając wrażenia, że przerywa oglądanie. "Chciałem, żeby to było proste, intuicyjne doświadczenie. Nie chcę, żeby momenty, kiedy podejmujesz decyzję, sprawiały wrażenie przerw" - tłumaczył reżyser.

Serial stworzyli Soderbergh, Casey Silver i scenarzysta Ed Solomon. W obsadzie znajdują się Sharon Stone alongside Garrett Hedlund, Frederick Weller, Beau Bridges, Paul Reubens, Jennifer Ferrin, Devin Ratray, Michael Cerveris, James Ransone, Jeremy Bobb i Maya Kazan.

Aplikacja Mosaic zadebiutuje już w listopadzie, a w styczniu w HBO pojawi się 6-odcinkowy serial pod tym samym tytułem. Aplikacja pozwoli widzowi wybierać własne ścieżki i w związku z tym oglądać różne wersje tej samej historii i otrzymywać różne zakończenia. Z kolei serial w HBO będzie już emitowany w tradycyjny sposób, czyli zobaczymy to, co wybrał dla nas Soderbergh.

mosaic-keyart

REKLAMA