Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"The Deuce" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Wyśmienite odcinki "The Deuce", "Halt and Catch Fire" i "Star Treka", kilka obiecujących premier, a do tego oczywiście parę kitów. Podsumowujemy pierwszy tydzień października w serialach.

HIT TYGODNIA: Larry David wrócił i nic się nie zmieniło - świetna premiera 9. sezonu "Pohamuj entuzjazm"


"Pohamuj entuzjazm" (Fot. HBO)

"Pohamuj entuzjazm" (Fot. HBO)


Sześć lat kazał nam czekać Larry David na nowe odcinki "Pohamuj entuzjazm" i z ulgą możemy stwierdzić, że było warto. Może to efekt tak długiej przerwy, a może dzisiejszej komediowej nijakości, ale powrót twórcy "Seinfelda" do telewizji sprawia wrażenie nawet lepszego, niż w rzeczywistości jest.

Nie kłamały hasła reklamowe tego sezonu, mówiące, że nic się nie zmieniło. Larry nadal jest tym samym zrzędliwym, sarkastycznym i mającym za nic ogólnie przyjęte reguły społeczne człowiekiem, co wcześniej i nadal obrywa za swój brak wyczucia. Czasem dosłownie, czasem bardziej symbolicznie, a czasem nawet z międzynarodowym rozmachem. Nauczka na przyszłość: jeśli kiedykolwiek traficie do programu Jimmy'ego Kimmela, nie wspominajcie o ajatollahu, tak na wszelki wypadek.

Poza tym mieliśmy jeszcze kwestię niewygodnej asystentki i pewnego zrujnowanego ślubu, wróciło mnóstwo starych znajomych, a całość znów była ostrą i celną satyrą zanurzoną w oparach absurdalnej rzeczywistości. Czy ten sezon będzie miał wiodący motyw i skupi się na powrocie Larry'ego do branży po latach posuchy, czy będzie tylko zbiorem niecodziennych sytuacji, w które wplątuje się główny bohater, na razie nie wiemy, ale jedno jest pewne: dobrze, że ten zrzęda znów jest z nami. Narzekanie w dobrym stylu przyda się nam nawet bardziej niż kiedyś. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
REKLAMA