Niemieckie miasto grzechu z lat 20. w klimatycznym nowym kryminale. Zobaczcie zwiastun "Babylon Berlin"

"Babylon Berlin" (Fot. Sky)

Klimat retro, miasto nieograniczonych możliwości i polityczny przewrót na horyzoncie. W takich okolicznościach dzieje się akcja kryminalnego serialu "Babylon Berlin", który będzie w HBO.

Ze względu na premierę 2. sezonu "Watahy" najbliższy weekend będzie w HBO odkodowany. I to właśnie w tym odkodowanym paśmie premierę będą mieć dwa pierwsze odcinki "Babylon Berlin", nowiutkiego serialu telewizji Sky i zarazem najdroższej niemieckiej produkcji telewizyjnej.

Rzecz się dzieje pod koniec lat 20. ubiegłego wieku. Tętniący życiem Berlin jest miastem zabawy i grzechu, bezprawia i nieograniczonych możliwości. To miejsce, w którym z jednej strony można odnieść ogromny sukces, a z drugiej, całe masy biedaków walczą o lepsze życie. Miasto, gdzie szaleje przestępczość i narastają polityczne ekstremizmy.

Do tego właśnie miejsca przybywa z Kolonii młody inspektor policji Gereon Rath (Volker Bruch), którego zadaniem będzie rozwiązanie sprawy związanej z mafią i pornobiznesem. Trafia pod skrzydła nowego szefa, Bruno Woltera (Peter Kurth), lojalnego i troskliwego kolegi, który ma swoje sekrety. Ważną postacią jest także Charlotte (Liv Lisa Fries), młoda kobieta, która prowadzi podwójne życie, by pomóc swojej rodzinie.

Fabuła serialu "Babylon Berlin" oparta jest na książce Volkera Kutschera. Twórcami są Tom Tykwer ("Atlas chmur"), Achim von Borries ("Miłość w myślach") i Henk Handloegten ("Good bye, Lenin!"). Premiera zaplanowana jest na sobotę, 14 października, o godz. 22:25. Produkcja będzie emitowana regularnie od poniedziałku, 6 listopada, o godz. 20:10 w HBO po dwa odcinki. Od 13 października dwa nowe odcinki będą się pojawiały w każdy piątek w serwisie HBO GO.

REKLAMA