Gwałt to zabawna rzecz dla aktora z "Gry o tron". Jason Momoa musi przepraszać za głupi żart z Comic-Conu

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Grabież, wojaczka i gwałcenie niewiast. Aktorowi, który był w "Grze o tron", wyraźnie pomyliły się czasy, w jakich żyje. Dziś przeprasza za wyjątkowo głupi żart, którym rzucił na Comic-Conie.

"Grę o tron" można cenić za tysiąc różnych rzeczy, a Jason Momoa, serialowy Khal Drogo dorzucił jeszcze jedną. Na Comic-Conie w 2011 roku aktor powiedział, że uwielbia serial, "bo jest tyle różnych rzeczy, które możesz zrobić, na przykład wyrwać komuś język z gardła i nie ponieść konsekwencji, i gwałcić piękne kobiety".

Na sali rozległ się śmiech, a wśród aktorów, którzy siedzieli obok miłośnika subtelnych żartów, najpopularniejszą reakcją był facepalm. Widać było, że oni nie czują się w tym momencie komfortowo.

Wtedy na ten żart nie zwrócono uwagi, nie pisały o tym portale ani fani w social mediach. Dziś sprawa wypłynęła i reakcje są już zupełnie inne. I nic dziwnego - po aferze Harveya Weinstein trudno nie widzieć tego, że w Hollywood długo panowało przyzwolenie na przemoc seksualną wobec kobiet. Dziś dawne grzechy wreszcie wychodzą na jaw, a osoby, które były molestowane, zaczynają mówić o tym głośno.

Sprawa nie dotyczy tylko kobiet, to może spotkać każdego. Przykładowo James Van Der Beek, aktor z młodzieżowego "Jeziora marzeń", napisał wczoraj na Twitterze, że kiedy był młodszy, zdarzało się, że łapali go za tyłek starsi panowie mający władzę.

Coś się zmienia, o przemocy seksualnej w Fabryce Snów mówi się już otwarcie, nic więc dziwnego, że Jason Momoa nawet nie próbował się tłumaczyć, tylko po prostu przeprosił za swój niesmaczny komentarz. I tym samym dołożył cegiełkę do wzmacniania świadomości, że nie, gwałt to nie żart.

Ale problem polega nie tylko na tym, że ktoś coś takiego powiedział. Gromki śmiech publiki na Comic-Conie był jeszcze gorszy od tego, co padło z ust jednego z aktorów, któremu akurat wyłączyło się myślenie.

I APOLOGISE Aloha j

Post udostępniony przez Jason Momoa (@prideofgypsies)

REKLAMA