12 nietypowych seriali komediowych, które warto oglądać

"Drunk History - Pół litra historii" (Fot. Małgorzata Węgrzyn/Comedy Central)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Macie dość identycznych sitcomów z rodzinkami i grupami przyjaciół zasiadającymi na kanapach? Dziś polecamy dwunastkę, która jest inna, dziwna i nietypowa, na czele z "Drunk History - Pół litra historii" od Comedy Central.

"Drunk History - Pół litra historii"

"Drunk History - Pół litra historii" (Fot. Piotr Dejneko/Comedy Central)

"Drunk History - Pół litra historii" (Fot. Piotr Dejneko/Comedy Central)


Nowy polski serial Comedy Central, emitowany w czwartkowe wieczory o godz. 22:00, to definicja niekonwencjonalnej komedii. Oparty na szalonych skeczach format, który został wymyślony w USA przez ekipę Funny or Die, sprawdził się już w kilku różnych krajach. Teraz trafił do Polski i Polacy zrobili to naprawdę dobrze. Być może dlatego, że na czym jak na czym, ale na pijaństwie i historii to my się znamy!

Całą zabawa polega na tym, że upijamy znaną osobę, zapoznajemy ją z jakąś anegdotą historyczną, a następnie każemy jej to opowiadać przed kamerą, całkiem z głowy. Taki pijany celebryta, plączący się i popełniający masę zabawnych pomyłek, staje się narratorem opowieści, która następnie odtwarzana jest przez aktorów w odjechanej inscenizacji kostiumowej. Tyle że owi aktorzy nic nie mówią, a jedynie naśladują ruchami ust to, co im mówi narrator. Jeśli więc ten dostanie pijackiego ataku śmiechu, oni śmieją się razem z nim. Jeśli zacznie bełkotać, oni też to muszą odegrać. Jeśli przydarzy mu się jeszcze gorsza przygoda, nie mają wyjścia i też to grają.

"Drunk History - Pół litra historii" to rzecz świeża, absurdalna i zrobiona z jajem. To też dowód na to, że Polacy potrafią tworzyć fajne rzeczy i podchodzić do siebie z dystansem. W projekcie biorą udział zarówno popularni polscy aktorzy, jak i youtuberzy, dziennikarze, celebryci, o których czytacie na co dzień na Pudelku - wszystkich łączy to, że potrafią śmiać się z siebie i dobrze czują się w komediowym absurdzie.

W 2. odcinku, który zostanie pokazany przez Comedy Central 19 października o godz. 22:00, Sławomir Zapała opowie historię o tym, dlaczego tak naprawdę Kazimierz Wielki "wymurował" Polskę (powiedzmy, że była to pokuta za bujne życie erotyczne), Michał Zieliński będzie mówił o tym, jak Kuroń stał się legendą opozycji, z kolei Matylda Damięcka przedstawi historię pożycia Marysieńki i Sobieskiego. Zapraszamy i polecamy także naszych 10 powodów, dla których warto oglądać "Drunk History - Pół litra historii". [Marta Wawrzyn]

drunk03

drunk04

drunk05

drunk06

drunk07

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
REKLAMA