12 nietypowych seriali komediowych, które warto oglądać

"Drunk History - Pół litra historii" (Fot. Małgorzata Węgrzyn/Comedy Central)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

"BoJack Horseman"

"BoJack Horseman" (Fot. Netflix)

"BoJack Horseman" (Fot. Netflix)


Najlepszy dramat pośród emitowanych obecnie komedii to netfliksowa kreskówka o człowieku-koniu. Tytułowy BoJack Horseman żyje w Los Angeles i jest upadłą gwiazdą typowego rodzinnego sitcomu z lat 90. Choć ciągle ktoś go zaczepia i pyta, czy jest tym koniem z "Horsin' Around", nie ma mowy ani o prawdziwej sławie, ani tym bardziej o spełnianiu aktorskich ambicji. Jest tylko powolne staczanie się w nieodłącznym towarzystwie alkoholu, narkotyków i bardzo wąskiej grupki przyjaciół, która zresztą ma własne problemy.

Szef Netfliksa, Reed Hastings, powtarza, że to jego ulubiony serial, bo nic tak dobrze nie opisuje mechanizmów działania branży rozrywkowej jak "BoJack". I to prawda, obraz Hollywoo (D ktoś ukradł) prezentowany w serialu jest brutalny, cyniczny i zapewne całkiem realistyczny, przynajmniej z punktu widzenia tej większości, która nie była w stanie się tam przebić. Fabryka Snów jeszcze nigdy nie była tak odstraszająca i depresyjna, jak w skromnej kreskówce Netfliksa.

Ale siła "BoJacka" nie polega tylko na tym, że odsłania kulisy świata, którego my i tak nie znamy z własnego doświadczenia. Netfliksowy serial mówi bardzo dużo o nas wszystkich - nas, którzy mieliśmy jakieś marzenia i z czasem przestaliśmy w nie wierzyć, bo przez lata tylko patrzyliśmy, jak one nie wytrzymują zderzenia z rzeczywistością. Życiowa frustracja to temat, który powraca w "BoJacku" w różnych formach. Niemal wszyscy bohaterowie są przybitymi życiem neurotykami, którzy a to spędzają za dużo czasu w pracy, a to imprezują jak szaleni, a to topią smutki w alkoholu.

A ponieważ obsada składa się z samych znakomitości - główne role grają Will Arnett, Alison Brie, Amy Sedaris, Aaron Paul i Paul F. Tompkins, a do tego co sezon jest mnóstwo znanych gości - "BoJack" jest serialem, którego dziś nie wypada nie znać. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12