10 serialowych detektywów z przypadku, którzy działają sprawniej niż policja

"Belfer" (Fot. Robert Pałka/Canal+)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Lucifer Morningstar (Tom Ellis) - "Lucyfer"

"Lucyfer" (Fot. FOX)

"Lucyfer" (Fot. FOX)


Kto zna się na ludzkich grzeszkach lepiej, niż diabeł we własnej osobie? Zapewne nikt i z takiego właśnie założenia wyszli twórcy "Lucyfera", sprowadzając władcę piekieł do Los Angeles, obdarzając go czarującą aparycją Toma Ellisa i robiąc z niego nieco uciążliwego, ale z pewnością przydatnego partnera detektyw Chloe Decker (Lauren German).

Trudno powiedzieć, czy Lucyferowi zawsze zależy na rozwiązywaniu kryminalnych zagadek i wsadzaniu przestępców za kratki, czy może częściej traktuje to raczej jak swego rodzaju rozrywkę – w każdym razie jest w swojej robocie wręcz piekielnie skuteczny. Wszystko dlatego, że oprócz diabelskich atrybutów czyniących go praktycznie niezniszczalnym, posiada również zdolność przekonywania ludzi do tego, by ci odsłaniali przed nim swe najbardziej skryte pragnienia. Także te mordercze.

Inna sprawa, że czasem nie musi po nie sięgać, bo jak się okazuje, równie dużo można osiągnąć urokiem osobistym, któremu większość śmiertelników (a konkretniej śmiertelniczek) nie potrafi się oprzeć. Dodajmy jeszcze umiejętność logicznego myślenia i detektywistyczną żyłkę, a otrzymamy amatorskiego śledczego, który przydałby się w każdym wydziale zabójstw. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10