Ile sezonów będą mieć "Kroniki Times Square"? Twórcy mają bardzo dokładny plan na całość

"The Deuce" (Fot. HBO)

0

Dobiega końca 1. sezon "Kronik Times Square", które okazały się jednym z najlepszych seriali tego roku. Co zobaczymy w kolejnym sezonie? Ile sezonów będzie liczyć cały serial? Już to wszystko wiadomo.

Jeśli przed finałem 1. sezonu "Kronik Times Square" zastanawiacie się, jak długo można opowiadać taką historię, wiedzcie, że twórcy serialu, David Simon i George Pelecanos, mają bardzo dokładny plan. Całość ma liczyć zaledwie trzy sezony, a po drodze będą dwa duże przeskoki czasowe. Wiadomo to już od pewnego czasu - wypowiadał się na ten temat zarówno James Franco, jak i sami twórcy w wywiadzie dla serwisu Collider.

- Przy założeniu, że wszyscy krytycy na świecie nie zwalą nam się na głowy i serial znajdzie jakąś publikę, w planach są jeszcze dwa sezony. Następny sezon będzie toczyć się pod koniec lat 70., po tym jak te postacie egzystowały w tym świecie już przez jakieś cztery, pięć lat. A potem będzie finałowy sezon, zaplanowany na '85/'86 rok, kiedy Times Square roztrzaskał się wokół nich. To by zamknęło całość - powiedział David Simon.

Na pytanie, czy postacie pozostaną te same, twórca "Kronik Times Square" odpowiedział, że owszem, kluczowe postacie pozostaną te same, ale w tym świecie wiele rzeczy się ściera. Dlatego pięć lat później oni nie będą w tym miejscu, gdzie ich widzieliśmy ostatnio.

2. sezon "Kronik Times Square" już jest zamówiony przez HBO, ale nie wiadomo, czy zobaczymy go w 2018 czy dopiero w 2019 roku. Na razie przed nami 8. odcinek (emisja w HBO w poniedziałek o godz. 20:10, a także w HBO GO od rana), który zamknie pierwszy tom tej opowieści. Oglądajcie uważnie, bo potem zobaczymy tych wszystkich ludzi w wersji o pięć lat starszej.