Ile sezonów będzie mieć "Mindhunter"? David Fincher ma plan na kilka lat

"Mindhunter" (Fot. Netflix)

0

Jeśli zastanawiacie się, ile jeszcze Jonathan Groff i Holt McCallany mogą rozmawiać z psychopatami, odpowiedź brzmi: długo. "Mindhunter" to przygoda na więcej niż jeden czy dwa sezony.

Jeśli tylko odzew, z jakim "Mindhunter" spotkał się na Serialowej, mówi coś o globalnym odbiorze serialu, Netflix ma kolejny hit. I zarazem produkcję, która prawdopodobnie będzie kontynuowana przez dobrych kilka lat. Ile dokładnie?

Na razie jeszcze Netflix nie ogłosił oficjalnie zamówienia dla 2. sezonu, ale możemy go potraktować jako pewnik. Spoiler TV pisał już wiosną, że twórcy dostali zielone światło na 2. sezon. Wskazuje też na to konstrukcja 1. sezonu i to, co David Fincher mówił w wywiadzie dla Billboard.com. W 2. sezonie prawdopodobnie rozwinięta zostanie historia BTK Killera, który pojawiał się w krótkich scenach przed czołówką w 1. sezonie, a poza tym serial planuje skupić na morderstwach dzieci w Atlancie pomiędzy 1979 i 1981 rokiem.

I na dwóch sezonach się nie skończy. Serwis ScreenRant rozmawiał z Holtem McCallanym, serialowym agentem Billem Tenchem, który powiedział, że jest plan na pięć sezonów "Mindhuntera". Aktor wcześniej już grał w kilku filmach Finchera, w tym "Obcym 3" i "Fight Clubie", ale dopiero w "Mindhunterze" dostał pierwszoplanową rolę.

- Zwykle gram małe, peryferyjne role. Także to była mnie duża sprawa, że David zaprosił mnie tutaj jako jednego z głównych aktorów. Bo ja wierzę w jego talent, a poza tym wiem, że on chce robić ten serial przez pięć lat. Będzie pięć sezonów z tymi postaciami - oznajmił McCallany.

Jeśli to prawda, to by oznaczało, że "Mindhunter" jest na najlepszej drodze, by zostać flagowym produktem Netfliksa na miarę "House of Cards". Na pewno Netflix nie miałby nic przeciwko, pytanie, co na to widzowie.